Odrazte sa k lepším výkonom. Na kolobežke

Bolesť holene signalizuje problém

Je úplne jedno či beháte, chodíte alebo robíte akýkoľvek iný šport - pre všetkých z nás platí jedno: od nohy (chodidla) sa odvíjajú všetky naše problémy.
18.8.2023

Kĺbová výživa: Preventívne chráni i regeneruje

Nie každý bežec má to šťastie, že v príbehu svojich predkov do hĺbky generácií nenachádza predikciu problémov s kĺbmi. A tak si musí pomôcť, aby netrpel a užíval si beh ako rozkoš. Preto nezaškodí pripomenúť portfólio povolených výživových doplnkov,...
25.7.2023

Adaptívny, personalizovaný tréning: Aj hodinky vás môžu naučiť počúvať vlastné telo

Garmin Coach je funkcia, vďaka ktorej môžete získať personalizovaný tréningový plán, ktorý berie do úvahy váš cieľ, aktuálnu kondíciu, životný štýl, výkon, ktorý podávate, a ďalšie individuálne parametre. Priebežne sa aktualizuje a mení nielen...
21.7.2023

ZDRAVIE: Horúčavy vlani v lete zabili viac ako 61-tisíc ľudí, tvrdí štúdia

Minulý rok Európa zažila najteplejšie leto v histórii záznamov. Letné horúčavy vlani zabili naprieč Európou viac ako 61-tisíc ľudí. Vyplýva to z novej štúdie, na ktorú sa odvoláva denník The Guardian.
11.7.2023

ZDRAVIE: V horúčavách je dôležitý pitný režim, najlepšia je čistá voda

Zdravotníci upozorňujú, že vysoké vonkajšie teploty prinášajú rad zdravotných rizík ako prehriatie organizmu, zdravotné komplikácie v podobe zvýšenej telesnej teploty, malátnosť, ospalosť, bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť, či zvracanie.
22.6.2023

Začínate behať? Vyhýbajte sa týmto chybám

S príchodom pekného počasia sa parky a cyklotrasy začínajú plniť bežcami - začiatočníkmi. Niet divu, jar je napokon skvelý čas na naštartovanie bežeckej „kariéry“. Pekné počasie, novoročné predsavzatie, blížiaca sa plavková sezóna, alebo štart...
2.6.2023

Väčšine stretov s medveďmi sa dá zabrániť

Zdravý a nezranený medveď sa človeka bojí a každé stretnutie je pre neho stresujúce. 
26.5.2023

Dlhodobé vystavovanie očí slnečnému svetlu bez jeho filtrovania máva aj nezvratné následky

Vybehnúť na prudké slnko bez ochrany očí slnečnými okuliarmi nie je nič príjemné. Už naši predkovia vedeli, že zrak si treba chrániť.
25.5.2023

Behaj lesmi: Ako vybrať bežeckú obuv? Na aké oblečenie staviť? Prinášame odporúčania od expertov švajčiarskej značky On

Máte natrénované a cítite v nohách formu, ktorú chcete predať na pretekoch? Alebo si chcete bežecký seriál Behaj lesmi hlavne užiť, pokochať sa zeleňou a nadýchať sa čerstvého vzduchu? Nech je vaša motivácia akákoľvek, nezabudnite na vhodnú výbavu....
9.5.2023

ZDRAVIE: Klimatická zmena vedie k vyššiemu tepelnému stresu počas letných dní

Európania, najmä na juhu kontinentu, sú v letných mesiacoch vystavení väčšiemu tepelnému stresu, keďže klimatická zmena spôsobuje dlhšie obdobia extrémneho počasia. 
20.4.2023

Pot je chladiacou kvapalinou ľudského tela

Pot, potenie je životne dôležitý jav. Prečo to tak je a na čo nám je potenie dobré, si vysvetlíme prostredníctvom niekoľkých faktov.
20.4.2023

Vitamín D si do zásoby nevytvoríme, v jarných mesiacoch ho treba doplniť

Vitamín D, známy aj ako „slnečný vitamín“, mnohým chýba. Ľudské telo ho nedokáže vytvoriť v dostatočnom množstve. Doplniť ho je možné pobytom na slnku, niektorými potravinami, ale aj výživovými doplnkami.
13.4.2023