Johaugová sa prihlásila na diaľkový beh vo Švajčiarsku a údajne zvažuje návrat

Legendárna Jizerská 50-ka je zrušená! Pretekári dostanú späť až 70% z ceny základného štartovného

Sprievodný program v podobe ČEZ Energy festivalov v Jablonci a Liberci a uctenie si pamiatky za horolezcov z expedície Peru 1970 prebehne napriek okolnostiam.
4.2.2024

Banskobystrický kraj podporuje údržbu bežkárskych tratí už šiesty rok

Každý bežkár – začiatočník aj pokročilý, si môže vybrať vhodnú trať v Banskobystrickom kraji a zapojiť sa do súťaže Hybaj na bežky. 
22.1.2024

Lyžiarske bežecké trate v okolí mesta Banská Štiavnica by mali mať organizovanú údržbu

Bežecké lyžovanie má v priestore Štiavnických vrchov severozápadne od Banskej Štiavnice tradíciu. 
7.1.2024

Bežkovanie v národnom parku Slovenský raj je povolené, niektoré trasy zahatali popadané stromy

Hoci je pohyb na lyžiach v Národnom parku Slovenský raj podľa platného návštevného poriadku povolený, jeho správa odporúča priaznivcom tohto športu využiť v súčasnosti oficiálne bežkárske areály.
15.12.2023

Japonské Sapporo sa oficiálne stiahlo z boja o ZOH 2030, v krajine zvažujú kandidatúry na ďalšie edície

Japonské Sapporo s definitívnou platnosťou nebude kandidovať na organizáciu zimných olympijských hier v roku 2030. Prvé správy o tom, že Japonci sa nebudú uchádzať o ZOH 2030 sa objavili už v decembri 2022, pričom pred pár mesiacmi šéf národného...
12.10.2023

Reprezentantku Procházkovú zrazilo v Banskej Bystrici auto, vodič nedal cyklistke prednosť

Skúsená slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Pocházková bola v stredu večer v Banskej Bystrici účastníčkou dopravnej nehody, pri ktorej utrpela zranenia a museli ju previezť do nemocnice.
29.6.2023

Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach sa uskutočnia koncom marca

Vrcholné podujatie bežeckého lyžovania - Majstrovstvá Slovenska sú neoddeliteľnou súčasťou každej zimy na Štrbskom Plese.
20.3.2023

Verejné preteky Štrbské bežky opäť odštartuje Igor Timko z No Name

Fanúšikovia bežeckého lyžovania všetkých vekových kategórii sa opäť môžu tešiť na tradičný súťažný aj kultúrny program na bežkách. Deviaty ročník verejných pretekov Štrbské bežky odštartuje 2. apríla 2023 v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom...
20.3.2023

FOTO: Krušnohorská 30 klasicky

Nedeľa na Cínovci sa niesla v duchu Krušnohorskej 30. Organizátori si pre pretekárov pripravili malé prekvapenie v podobe dĺžky tratí, aby umožnili pretekať v čo najkvalitnejších stopách. Pretekalo sa tak na totožnom okruhu, na ktorom sa ČT...
6.3.2023

MS: Sundlingová aj Klaebo obhájili zlaté medaily v šprinte klasickou technikou

Švédka Jonna Sundlingová aj Nór Johannes Hösflot Klaebo obhájili tituly majstrov sveta v behu na lyžiach v šprinte klasickou technikou na svetovom šampionáte v slovinskej Planici. 
23.2.2023

Holanďanka Bolová prekonala bradatý rekord Kratochvílovej v behu na 400 metrov

Holandská bežkyňa Femke Bolová pripravila niekdajšiu československú reprezentantku Jarmilu Kratochvílovú o dlhoročný halový svetový rekord v behu na 400 metrov. 
20.2.2023

Skalka privíta jubilejný 50. ročník Bielej stopy

Jubilejný 50. ročník diaľkového behu na lyžiach Biela stopa sa na Skalke nad Kremnicou uskutoční 4. a 5. marca. Ide o jedny z najťažších pretekov série Euroloppet, ktoré majú množstvo priaznivcov doma i v zahraničí.
19.2.2023