Keňanom nehrozia radikálne sankcie od Svetovej atletiky, Rusi od WA dostali zmiešaný odkaz

Keni hrozia sankcie zo strany Svetovej atletiky, v krajine totiž stále márne zvádzajú boj s dopingom

Atletickej vytrvaleckej veľmoci Keni hrozí, že od Svetovej atletiky (World Athletics) dostane trest za nedostatočný boj proti dopingu.
26.11.2022

Bežci pozor: V pondelok sa bude konať hromadný odlov diviakov v lokalite Krásny vrch

V pondelok 21. novembra sa bude konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky v oblasti Krásny vrch v Bratislave. 
20.11.2022

V Malých Karpatoch začínajú stavať Útulňu Jozefa Maka. Okrem turistov ju uvítajú i ultrabežci

V prostredí staršieho budkového lesa v lokalite Mihalinová v Malých Karpatoch sa začína výstavba novej turistickej útulne. 
18.11.2022

VIDEO: Francúzi predstavili maskoty pre OH a PH 2024, budú nimi červené kužeľovité čiapky s ohnutou špičkou

Organizátori olympijských a paralympijských hier v Paríži 2024 v pondelok zverejnili maskoty pre tieto podujatia. Budú nimi červené kužeľovité pokrývky hlavy s ohnutou špičkou - tzv. frýgické čiapky. Tie sú známe v krajine aj ako čiapky slobody.
14.11.2022

Moderný päťboj sa rozhodol nahradiť parkúrové jazdectvo prekážkovými behmi

Medzinárodná únia moderného päťboja (UIPM) schválila rozhodnutie nahradiť jazdu na koni prekážkovými behmi ako piatej disciplíny tohto športu v snahe zachrániť ho pred vypadnutím z programu olympijských hier. Teraz musí túto zmenu odobriť i...
14.11.2022

Jeseň je pre turistiku najlepšia. Horskí záchranári odporúčajú zvážiť výber trasy aj výstroj

Horská záchranná služba v čase zimnej uzávery turistických chodníkov odporúča dôkladne zvážiť výber trasy a zimný výstroj. 
8.11.2022

O víťazstvo vo výzve Vykroč na vrchol zabojovali tisíce turistov

Celoslovenská turistická výzva „Vykroč na vrchol” má za sebou úspešný druhý ročník. Úlohou turistov bolo od 18. júna do 29. októbra zdolať štyri slovenské vrcholy a so svojimi „úlovkami” sa pochváliť na sociálne sieti.
3.11.2022

Športovci sa dostanú k špičkovej zdravotnej starostlivosti

Nová nemocnica v bratislavských Boroch poskytne športovcom špičkovú starostlivosť a poistencom Dôvery na ňu bude stačiť len preukaz poistenca.
29.10.2022

Pomáhame tam, kde beháme. Rozsvietili sme Čičmany

Lekárne Dr.Max s podporou bežeckého podujatia Behaj lesmi pomáhajú. Ikonickej dedinke Čičmany poukázali nenávratný finančný dar vo výške 12 600 €, ktorý poslúžil na rekonštrukciu verejného osvetlenia. Zastaralé a často nefunkčné osvetlenie nahradila...
25.10.2022

MOV rokuje s desiatimi kandidátmi na usporiadanie OH 2036, dejisko určí bez drahých kampaní a súťaže

Predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru (MOV) rokujú s desiatimi potenciálnymi kandidátmi na usporiadanie OH 2036, patria medzi nich Egypt, Anglicko, India, Indonézia a Katar. 
21.10.2022

Bežca napadol pes a následne aj majiteľ. Hrozí mu desať rokov za mrežami

V nedeľu (2. októbra) podvečer zaútočil na bežca pri Xaverovskom rybníku v Prahe pes.
21.10.2022

Ruskí a bieloruskí športovci by nemali byť trestaní pre ich vlády, tvrdí prezident MOV Bach

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach tvrdí, že ruskí a bieloruskí športovci by nemali trpieť pre konanie vlád ich krajín. Ako referuje web insidethegames.biz, povedal to na valnom zhromaždení Asociácie národných...
20.10.2022