Preteky Behaj lesmi Topoľčianky sa v máji neuskutočnia. Dôvodom je zákaz vstupu do lesov pre africký mor ošípaných

Preteky Behaj lesmi Topoľčianky sa v máji neuskutočnia. Dôvodom je zákaz vstupu do lesov pre africký mor ošípaných
Organizátorom seriálu Behaj lesmi bolo odobraté povolenie potrebné k usporiadaniu bežeckých pretekov v Topoľčiankach.
Polícia v Topoľčanoch upozorňuje verejnosť na dodržiavanie zákazu vstupu na lesné pozemky v oblasti pohoria Tribeč, kde bol zaznamenaný výskyt afrického moru ošípaných. Zákaz vstupu vydal pozemkový a lesný odbor Okresného úradu v Topoľčanoch, platí pre katastre obcí Krnča, Práznovce, Solčany, Nitrianska Streda, Čeľadince, Kovarce, Oponice a Súlovce.

„Žiadame obyvateľov, aby rešpektovali uvedený zákaz. Vstupom na lesné pozemky môže prísť k prenosu tohto vírusového ochorenia na domáce chovy ošípaných a následne k utrateniu všetkých ošípaných v rámci obce bez nároku na odškodné,“ pripomína polícia. Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Topoľčanoch budú dohliadať na dodržiavanie tohto opatrenia. Porušenie zákazu vstupu sa podľa polície považuje za priestupok na úseku lesného hospodárstva a je zaň možné uložiť pokutu do výšky 3 320 eur.
Za zrušené preteky bude ešte v tejto sezóne ponúknutá náhrada v podobe nového eventu v septembri. Existuje totiž predpoklad, že sa situácia v Topoľčiankach nemusí do septembra zlepšiť natoľko, aby bolo možné preteky usporiadať a teda je v hre úplne nová lokalita. Pretekári sa tak pravdepodobne pozrú do zatiaľ nepreskúmaných končín a budú mať možnosť zažiť v rámci seriálu aj ďalšiu, neopakovateľnú a unikátnu, premiéru. ,,Aj keď nás, ako organizátorov Behaj lesmi vzniknutá situácia mrzí, tak pevne veríme, že preteky v náhradnom termíne a úplne novej lokalite okorenia celú sériu, ktorá sa zatiaľ stále rozrastá a v tejto sezóne má 7 pretekov v prírode”, povedal za organizátorov Pavel Krupička.
Zároveň organizátori ponúknu preregistráciu zdarma na ľubovoľné preteky v rámci série Behaj lesmi 2024 a 2025.

Kto sa na Topoľčianky tešil a chce vyraziť do lesa čo najskôr, má možnosť bežať už zajtra na Devíne, alebo 8. júna v tohtoročnej novinke - Slovenskom raji.
26.4.2024   /   Krosové behy   /   Autor: br / SITA   /    Foto: raulsk

Ďalšie články