Keňanom nehrozia radikálne sankcie od Svetovej atletiky, Rusi od WA dostali zmiešaný odkaz

S muzikou či bez nej? Toto tvrdia vedci

Hudba je neodmysliteľným spoločníkom mnohých bežcov. Dokáže ovplyvniť výkon? Pomáha pri regenerácii? A čo si vlastne pustiť do slúchadiel? Výsledky vedeckej štúdie vás možno prekvapia.
Tento týždeň

Keni hrozia sankcie zo strany Svetovej atletiky, v krajine totiž stále márne zvádzajú boj s dopingom

Atletickej vytrvaleckej veľmoci Keni hrozí, že od Svetovej atletiky (World Athletics) dostane trest za nedostatočný boj proti dopingu.
Tento týždeň

Aké VO2 max je pre mňa dobré? Čím vyššie, tým lepšie

Skratka VO2 max vyjadruje úroveň kardiorespiračného zdravia/výkonu. Je to jedno číslo, ktoré zahŕňa srdce, pľúca, obehový systém a svaly. Všetky pracujúce samostatne, ale s rovnakým zámerom. Asi vás to neprekvapí, ale VO2 max je spojené so zdravím,...
25.11.2022

Orechy: Ak ich nemáte na tanieri každý deň, robíte chybu!

Existuje (taká) zdravá pochúťka, ktorá rýchlo zaženie hlad a dodá potrebnú energiu? Áno, napríklad orechy! Tie by mali byť pevnou súčasťou jedálnička všetkých, ktorí sa snažia zdravo stravovať, ale zároveň radi a často „maškrtia“! :-) 
22.11.2022

Bežci pozor: V pondelok sa bude konať hromadný odlov diviakov v lokalite Krásny vrch

V pondelok 21. novembra sa bude konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky v oblasti Krásny vrch v Bratislave. 
20.11.2022

V Malých Karpatoch začínajú stavať Útulňu Jozefa Maka. Okrem turistov ju uvítajú i ultrabežci

V prostredí staršieho budkového lesa v lokalite Mihalinová v Malých Karpatoch sa začína výstavba novej turistickej útulne. 
18.11.2022

VIDEO: Garmin predstavil nové hybridné GPS hodinky Instinct Crossover

Nový hybridný model Garmin Instinct Crossover spája klasické analógové (ručičkové) hodinky a smart hodinky pod jedno mimoriadne odolné sklíčko.
17.11.2022

Beh nám dáva lepšiu šancu prežiť

Samozrejme všetci vieme, že sa choroby športovcom nevyhýbajú. Ani tie vážne a ani tým najlepším. Ale napriek tomu nás to vždy zaskočí. Zvlášť keď sú na vrchole kariéry. Plní sily, v intenzívnom tréningu, pripravení vyhrávať. Špičkoví atléti sú pod...
16.11.2022

VIDEO: Francúzi predstavili maskoty pre OH a PH 2024, budú nimi červené kužeľovité čiapky s ohnutou špičkou

Organizátori olympijských a paralympijských hier v Paríži 2024 v pondelok zverejnili maskoty pre tieto podujatia. Budú nimi červené kužeľovité pokrývky hlavy s ohnutou špičkou - tzv. frýgické čiapky. Tie sú známe v krajine aj ako čiapky slobody.
14.11.2022

Moderný päťboj sa rozhodol nahradiť parkúrové jazdectvo prekážkovými behmi

Medzinárodná únia moderného päťboja (UIPM) schválila rozhodnutie nahradiť jazdu na koni prekážkovými behmi ako piatej disciplíny tohto športu v snahe zachrániť ho pred vypadnutím z programu olympijských hier. Teraz musí túto zmenu odobriť i...
14.11.2022

Ako pri behu dobre vidieť a byť videný

Dni sa krátia, prirodzeného svetla je čoraz menej, ale bežcov to sotva odradí behať ďalej. Čo robiť, aby ste si videli pod nohy a zároveň boli dobre viditeľní pre svoje okolie?
12.11.2022

Chcete zlepšiť svoj bežecký výkon? Kombinujte rôzne typy behov

Na to, aby ste sa zlepšili v behu, je potrebné behať viac. To dáva zmysel, nie? Do istej miery je síce takýto prístup efektívny, ale rovnako ako v iných aspektoch života, aj pri behu je nevyhnutná istá variabilita. Holistický prístup je v rámci...
9.11.2022