Reprezentantku Procházkovú zrazilo v Banskej Bystrici auto, vodič nedal cyklistke prednosť

Reprezentantku Procházkovú zrazilo v Banskej Bystrici auto, vodič nedal cyklistke prednosť
Skúsená slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Pocházková bola v stredu večer v Banskej Bystrici účastníčkou dopravnej nehody, pri ktorej utrpela zranenia a museli ju previezť do nemocnice.
BRATISLAVA 29. júna -  Na fejsbúku o tom informovala reportérka Katarína Kováčiková z televízie JOJ, pripojila aj fotografie z miesta nehody.

Päťnásobnú olympioničku na bicykli zrazil automobil, ktorého vodič nedal cyklistke prednosť v jazde. Z fotodokumentácie je zrejmé poškodenie ochrannej prilby cyklistky. Polícia príčinu nehody vyšetruje, jej účastníci mali negatívne dychové skúšky na alkohol.

Alena Pocházková reprezentovala Slovensko na piatich ZOH, začínala v Turíne 2006 a predstavila sa aj vo Vancouveri 2010, Soči 2014, Pjongčangu 2018 a Pekingu 2022. Najlepší individuálny výsledok pod piatimi kruhmi dosiahla v roku 2010 v Kanade, keď ju v šprinte klasifikovali na 18. priečke. Na majstrovstvách sveta sa v obľúbenom šprinte dostala 4-krát do Top 10, jej maximom je 6. pozícia z Osla 2011. Vo Svetovom pohári dosiahla šesť pódiových umiestnení, jediné víťazstvo si pripísala v šprinte klasikou technikou vo Whistleri 2009. Na kolieskových lyžiach trikrát ovládla hodnotenie SP.

29.6.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Ďalšie články