Ako schudnúť cez zimu? Na bežkách!

24 tipov kam vyraziť na bežky

Bežky sú vynikajúcim doplnkom bežeckého tréningu. V zime by sme preto rozhodne nemali prepásť možnosť popracovať na kondičke, vytrvalosti aj sile práve prostredníctvom behu na lyžiach. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi kam vyraziť!
17.1.2017

Všetko, čo potrebujete vedieť o bežeckom lyžovaní

Nebaví vás prehĺtať zimné kilometre na šmykľavých cestách? Nadávate na čľapkanicu? Využite zimu vo svoj prospech a v rámci budovania kondície vybehnite na bežky.
12.1.2017

Trénujeme na bežkách: Základné spôsoby behu pri korčuliarskej technike

V minulom článku sme sa technike venovali len veľmi stručne, dnes to bude podrobnejší popis. Každý si asi vie niekde vyhľadať odbornú literatúru na túto tému so všetkými vedeckým náležitosťami a termínmi.
9.2.2015

Čo má robiť bežec v zime? Jazdiť na bežkách

Bežky sú vynikajúcim doplnkom bežeckého tréningu. V zime by sme preto rozhodne nemali prepásť možnosť popracovať na kondičke, vytrvalosti aj sile práve prostredníctvom behu na lyžiach.
3.1.2014

Posledné dni pred Bielou stopou. Čo zjesť a vypiť?

Dni do štartu sa míňajú a očakávanie stúpa. Ako sa pripraviť na vrchol roka? Nepodceňte ani stravu a pitný režim!
23.1.2013

Kto maže, ten... Ako správne navoskovať lyže?

Správne navoskovanie lyží tvorí veľmi dôležitú zložku výkonu v behu na lyžiach. Často z médií počúvame alebo si prečítame, že zlyhal servis, pretekárovi nešli lyže. Nie sú to výhovorky, ako si mnohí myslia.
17.1.2013

Trénujeme na Bielu stopu: Základné spôsoby behu pri korčuliarskej technike

Pri korčuliarskej technike poznáme 6 spôsobov behu, ale z toho sa využívajú prevažne len 4 spôsoby behu, ktoré v našom článku podrobnejšie popíšem.
9.1.2013

Trénujeme na Bielu stopu: Základné spôsoby behu pri klasickej technike

Ak ste nikdy, alebo veľmi dlho nestáli na bežkách budú sa Vám zdať dlhé a budete sa cítiť na nich nemotorne. V čom teda spočíva čaro ? V jednoduchosti a kráse, znie to poeticky, ale je to tak. Neexistuje prirodzenejší zimný šport ako je beh na...
5.1.2013

Čo nás spája s lyžami? Aby ste nemali vo viazaniach chaos

Mnohí si neuvedomujú, aká dôležitá je tá malá nevýrazná časť, ktorá nás spája s lyžami, umožňuje pevné uchytenie špičky topánky s lyžou. Vybrať si správne a dobré viazanie nie vôbec jednoduché. Veríme, že sa aj vďaka nasledujúcim...
27.12.2012

Klasika? Korčuľovanie? Vyberte si správne lyže

Telo je nachystané, biela stopa upravená, nechýba ani chuť a elán. Aké lyže si však vybrať?
18.12.2012

Pripravte sa dobre na Bielu stopu. Tréning musí byť pestrý

Chystáte sa na bežkách na Bielu stopu? Na sviatok bežcov na lyžiach sa treba poriadne pripraviť. A keď ešte stále váhate, či na tomto krásnom podujatí chcete štartovať, možno vás články na behame.sk presvedčia.
11.12.2012