Lyžiarske bežecké trate v okolí mesta Banská Štiavnica by mali mať organizovanú údržbu

Lyžiarske bežecké trate v okolí mesta Banská Štiavnica  by mali mať organizovanú údržbu
Bežecké lyžovanie má v priestore Štiavnických vrchov severozápadne od Banskej Štiavnice tradíciu. 
BANSKÁ BYSTRICA 7. januára – Doteraz údržbu tratí riešili hlavne dobrovoľníci. To by sa malo zmeniť a údržba bežeckých tratí by mala byť organizovaná s použitím vhodnej techniky. Záujem o to majú Mestské lesy Banská Štiavnica, spol. s r.o., v spolupráci s Občianskym združením Červená studňa. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) Mestskými lesmi Banská Štiavnica.

Do územia môže nová organizovaná činnosť v atraktívnom prostredí hrebeňa Štiavnických vrchov, teda v priestore Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Štiavnické vrchy, generovať určité negatívne vplyvy na jednotlivé zložky životného prostredia, ako aj na predmety ochrany prírody a krajiny v území. „Z tohto titulu je návrh trás bežeckých lyžiarskych tratí a spôsobu ich úprav posudzovaný v predkladanej environmentálnej dokumentácii výsledkom konzultácií so štátnou správou ochrany prírody a krajiny v zastúpení Správou CHKO Štiavnické vrchy,“ uvádza sa v zámere.

Účelom navrhovanej činnosti je úprava lyžiarskych bežeckých tratí v CHKO Štiavnické vrchy v celkovej dĺžke 23,15 kilometra. Trasy sú rozdelené do siedmich línií alebo okruhov. Údržbu by chceli navrhovatelia začať realizovať už v aktuálnej zimnej sezóne.

Spoločnosť Mestské lesy Banská Štiavnica, spol. s.r.o., založilo mesto Banská Štiavnica v roku 1995. Spoločníkom vo firme je aj Združenie zamestnancov Mestských lesov Banská Štiavnica, ktoré má vklad 1 000 eur z celkového základného imania 7 700 eur.

7.1.2024   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock

Ďalšie články