Legendárna Jizerská 50-ka je zrušená! Pretekári dostanú späť až 70% z ceny základného štartovného

Legendárna Jizerská 50-ka je zrušená! Pretekári dostanú späť až 70% z ceny základného štartovného
Sprievodný program v podobe ČEZ Energy festivalov v Jablonci a Liberci a uctenie si pamiatky za horolezcov z expedície Peru 1970 prebehne napriek okolnostiam.
Po včerajšej pesimistickej predpovedi počasia mal ČHMÚ pre organizátorov legendárnych bežkárskych pretekov ešte horšie správy. V Bedřichove po teplom a daždivom víkende bude nasledovať ešte teplejší začiatok týždňa, kedy teploty môžu atakovať hranicu 10 stupňov Celzia. Šanca na aspoň čiastočné ochladenie vo vyšších polohách je veľmi malá a navyše s veľkou pravdepodobnosťou v lokalite spadne len do pondelňajšieho večera celkom až 35-40 mm dažďových zrážok.
Do poslednej chvíle organizátori hľadali varianty, ako preteky usporiadať aspoň na skrátenej trati. Zvážili všetky možné alternatívy vrátane možnosti štartu a cieľa vo vyšších polohách či vo východnej časti Jizerských hôr, kde je situácia so snehom o niečo lepšia. Žiadny z týchto variantov však s najväčšou pravdepodobnosťou nebude možný vzhľadom na extrémne teplé predpovede počasia. Teploty vysoko nad bodom mrazu majú pokračovať aj počas predĺženého víkendu Jizerskej 50-ky.

,,Po dnešnom detailnom meraní sa oficiálne potvrdilo, že sa bude vďaka poisteniu od PVZP vracať všetkým účastníkom na 10, 17, 25, 30 a 50 km až 70 % zo základného štartovného. O detailoch budú všetci pretekári informovaní v priebehu budúceho týždňa. Toto poistenie sa netýka detských behov MINI Jizerská PVZP a elitného ORLEN Sprintu. Deti aj dospelí si však budú môcť vyzdvihnúť svoj štartovný balíček, a to v predajni INTERSPORT v OC NISA Liberec v piatok 9. februára od 12:00-20:00 a v sobotu 10. februára od 9:00-14:00. Po tomto termíne už nebude možné balíček obdržať ani ho nemožno zaslať," oznámili organizátori.

Sprievodný program v podobe dvoch koncertov ČEZ Energy Fest v Jablonci nad Nisou a Liberci bude zachovaný. Záujemcovia z radov pretekárov i verejnosti môžu prísť zadarmo na kapelu Poletíme?, Pokáče alebo Ewu Farnú. Rovnako si tak môžu uctiť pamiatku horolezcov z expedície Peru 1970, ktorá sa presunie na nedeľu 11. februára o 10:00 na štadión v Bedřichove.
4.2.2024   /   Ostatné   /   Autor: br   /    Foto: jiz50.cz

Ďalšie články