V talianskom regióne Benátsko sa pripravujú na to, aby ZOH 2026 boli dostupnejšie a inkluzívnejšie

Predstavitelia talianskeho regiónu Benátsko, ktorý bude spoluorganizátorom zimných olympijských hier v roku 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo, pripravili štúdiu o dostupnosti a inkluzívnosti s ohľadom na blížiace sa podujatie. Referuje o tom...
16.1.2023

Tatranský pohár v behu na lyžiach bude opäť súčasťou kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup

Tohtoročné teplé decembrové počasie sa odzrkadlilo aj v kalendári medzinárodných pretekov a niekoľko podujatí už pre problémy so snehom nebolo možné usporiadať v pôvodných termínoch. 
9.1.2023

Západ zo všetkého obviňuje Rusov, posťažoval sa olympijský šampión Boľšunov

Ruský reprezentant v behu na lyžiach a trojnásobný olympijský šampión Alexander Boľšunov netají sklamanie z toho, že zmeškal začiatok novej sezóny Svetového pohára 2022/2023. 
28.11.2022

VIDEO: Do kín prichádza film Posledné preteky. Pravdivý príbeh Hanča, Vrbaty a Ratha

Legendárny príbeh Hanča a Vrbaty pozná každý, málokto ale vie, ako sa naozaj odohral. Výpravná filmová dráma Posledné preteky režiséra Tomáša Hodana priblíži vtedajšie udalosti z mrazivých hrebeňov Krkonôš tak, ako sa naozaj stali. Vyzdvihuje...
19.3.2022

Nórsky lyžiarsky prezident skritizoval Boľšunova za nevhodné fotografie v uniforme ZSSR

Prezident Nórskeho lyžiarskeho zväzu Erik Röste skritizoval ruského lyžiara Alexandra Boľšunova za to, že na svojom Instagrame zverejnil fotografiu, na ktorej má oblečenú uniformu sovietskych lyžiarov.
7.3.2022

Peking sa rozlúčil so zimnými olympijskými hrami a prenechal štafetu talianskemu duu Miláno-Cortina d'Ampezzo

Zimné olympijské hry 2022 v nedeľu dospeli k svojmu záveru. V čínskom Pekingu o 14.38 h SEČ zhasol olympijský oheň na rovnakom mieste, na akom ho pred šestnástimi dňami zapálili uprostred veľkej snehovej vločky.
20.2.2022

Nórski suveréni ovládli medailovú bilanciu s rekordnými 16 zlatými, Slováci na 21. mieste na úrovni Čechov

Pohľad na medailovú bilanciu práve skončených 24. zimných olympijských hier v Pekingu je dôkazom suverenity jednej severskej európskej krajiny.
20.2.2022

Fín Niskanen nenastúpi na 50 km voľne, už v piatok letí domov

PEKING 18. februára - Úspešný fínsky reprezentant v behu na lyžiach Iivo Niskanen oznámil, že vynechá sobotný záverečný beh na 50 km voľnou technikou na ZOH v Pekingu, lebo sa v ňom necítil ako kandidát na medailu.
18.2.2022

FOTO: Jizerská 50 oslávila rekord. Toľko ľudí ju v jej 55-ročnej histórii ešte nebežalo!

ČEZ Jizerská 50 sa po ročnej pauze pre hobbíkov, ktorí sú dušou podujatia, vrátila v parádnom štýle. V nedeľu nastúpilo do päťdesiatky neuveriteľných 4 444 lyžiarov a celkovo sa na všetkých tratiach zúčastnilo 8 194 nadšencov, čím sa prekonal záujem...
14.2.2022

Suverénne Rusky berú zlato v pretekoch štafiet

Ruské kvarteto v zložení Julia Stupaková, Natalia Nepriajevová, Tatiana Sorinová a Veronika Stepanovová v stredisku Čang-Ťia-Kchou triumfovalo o 18,2 sekundy pred druhými Nemkami. V napínavom švédsko-fínskom dueli o bronzové medaily boli napokon...
12.2.2022

Niskanen sa dočkal zlatej medaily na obľúbenej pätnástke klasicky, Mlynár na 58. mieste

Iivo Niskanen vybojoval už tretie zlato pod piatimi olympijskými kruhmi v kariére. V roku 2014 v Soči bol členom víťaznej fínskej dvojice v tímšprinte, o štyri roky neskôr v Pjongčangu ovládol kráľovskú päťdesiatku klasicky s hromadným štartom.
11.2.2022