ČEZ Jizerská 50: Účastnícky rekord padol, celkovo odštartovalo 9201 pretekárov

Rovnako ako vlani prekonala ČEZ Jizerská 50 svoje historické maximum. Tento rok sa vzniesla nad všetky vrcholy, pretože do jej stôp vyrazilo 9 201 pretekárov! Minuloročné maximum sa zdvihlo viac ako o tisíc lyžiarskych nadšencov a pomyselne sa tak...
13.2.2023

Stíhačka žien na 10 km sa stala korisťou Francúzky Simonovej, Bátovská Fialková skončila na 25. mieste

Francúzska reprezentantka Julia Simonová zvíťazila v nedeľňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km v rámci majstrovstiev sveta v nemeckom Oberhofe.
12.2.2023

V šprinte titul pre Nemku Herrmannovú-Wickovú, Bátovská Fialková v tretej desiatke

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe bol po prvej streľbe v hre o medailu, no v druhej prišla o šancu na pódium a napokon ju klasifikovali až...
10.2.2023

V Bachledovej doline pribudla nová skialpová trasa. Na bežkárov čaká upravená trať po hrebeni Spišskej Magury

Množstvo snehu na severe Slovenska neteší len zjazdových lyžiarov, ale aj priaznivcov bežeckého lyžovania a skialpinizmu. Informovala o tom marketingová manažérka lyžiarskeho strediska Martina Múdra. 
9.2.2023

Na Liptove sa zlepšili podmienky pre bežecké lyžovanie

Výdatné sneženie na Liptove zlepšilo podmienky pre vyznávačov bežeckého lyžovania.
24.1.2023

Najviac lavínových nehôd sa stáva na svahoch so sklonom 35 až 40 stupňov

Horskí záchranári apelujú na turistov, aby nepodceňovali denné výstrahy vydávané Strediskom lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby. 
16.1.2023

V talianskom regióne Benátsko sa pripravujú na to, aby ZOH 2026 boli dostupnejšie a inkluzívnejšie

Predstavitelia talianskeho regiónu Benátsko, ktorý bude spoluorganizátorom zimných olympijských hier v roku 2026 v Miláne a Cortine d'Ampezzo, pripravili štúdiu o dostupnosti a inkluzívnosti s ohľadom na blížiace sa podujatie. Referuje o tom...
16.1.2023

Tatranský pohár v behu na lyžiach bude opäť súčasťou kontinentálneho pohára FIS Slavic Cup

Tohtoročné teplé decembrové počasie sa odzrkadlilo aj v kalendári medzinárodných pretekov a niekoľko podujatí už pre problémy so snehom nebolo možné usporiadať v pôvodných termínoch. 
9.1.2023

Západ zo všetkého obviňuje Rusov, posťažoval sa olympijský šampión Boľšunov

Ruský reprezentant v behu na lyžiach a trojnásobný olympijský šampión Alexander Boľšunov netají sklamanie z toho, že zmeškal začiatok novej sezóny Svetového pohára 2022/2023. 
28.11.2022

VIDEO: Do kín prichádza film Posledné preteky. Pravdivý príbeh Hanča, Vrbaty a Ratha

Legendárny príbeh Hanča a Vrbaty pozná každý, málokto ale vie, ako sa naozaj odohral. Výpravná filmová dráma Posledné preteky režiséra Tomáša Hodana priblíži vtedajšie udalosti z mrazivých hrebeňov Krkonôš tak, ako sa naozaj stali. Vyzdvihuje...
19.3.2022

Nórsky lyžiarsky prezident skritizoval Boľšunova za nevhodné fotografie v uniforme ZSSR

Prezident Nórskeho lyžiarskeho zväzu Erik Röste skritizoval ruského lyžiara Alexandra Boľšunova za to, že na svojom Instagrame zverejnil fotografiu, na ktorej má oblečenú uniformu sovietskych lyžiarov.
7.3.2022

Peking sa rozlúčil so zimnými olympijskými hrami a prenechal štafetu talianskemu duu Miláno-Cortina d'Ampezzo

Zimné olympijské hry 2022 v nedeľu dospeli k svojmu záveru. V čínskom Pekingu o 14.38 h SEČ zhasol olympijský oheň na rovnakom mieste, na akom ho pred šestnástimi dňami zapálili uprostred veľkej snehovej vločky.
20.2.2022