Legendárna Jizerská 50-ka je zrušená! Pretekári dostanú späť až 70% z ceny základného štartovného

Banskobystrický kraj podporuje údržbu bežkárskych tratí už šiesty rok

Každý bežkár – začiatočník aj pokročilý, si môže vybrať vhodnú trať v Banskobystrickom kraji a zapojiť sa do súťaže Hybaj na bežky. 
22.1.2024

Bežkovanie v národnom parku Slovenský raj je povolené, niektoré trasy zahatali popadané stromy

Hoci je pohyb na lyžiach v Národnom parku Slovenský raj podľa platného návštevného poriadku povolený, jeho správa odporúča priaznivcom tohto športu využiť v súčasnosti oficiálne bežkárske areály.
15.12.2023

Japonské Sapporo sa oficiálne stiahlo z boja o ZOH 2030, v krajine zvažujú kandidatúry na ďalšie edície

Japonské Sapporo s definitívnou platnosťou nebude kandidovať na organizáciu zimných olympijských hier v roku 2030. Prvé správy o tom, že Japonci sa nebudú uchádzať o ZOH 2030 sa objavili už v decembri 2022, pričom pred pár mesiacmi šéf národného...
12.10.2023

Reprezentantku Procházkovú zrazilo v Banskej Bystrici auto, vodič nedal cyklistke prednosť

Skúsená slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Pocházková bola v stredu večer v Banskej Bystrici účastníčkou dopravnej nehody, pri ktorej utrpela zranenia a museli ju previezť do nemocnice.
29.6.2023

MS: Sundlingová aj Klaebo obhájili zlaté medaily v šprinte klasickou technikou

Švédka Jonna Sundlingová aj Nór Johannes Hösflot Klaebo obhájili tituly majstrov sveta v behu na lyžiach v šprinte klasickou technikou na svetovom šampionáte v slovinskej Planici. 
23.2.2023

Holanďanka Bolová prekonala bradatý rekord Kratochvílovej v behu na 400 metrov

Holandská bežkyňa Femke Bolová pripravila niekdajšiu československú reprezentantku Jarmilu Kratochvílovú o dlhoročný halový svetový rekord v behu na 400 metrov. 
20.2.2023

Skalka privíta jubilejný 50. ročník Bielej stopy

Jubilejný 50. ročník diaľkového behu na lyžiach Biela stopa sa na Skalke nad Kremnicou uskutoční 4. a 5. marca. Ide o jedny z najťažších pretekov série Euroloppet, ktoré majú množstvo priaznivcov doma i v zahraničí.
19.2.2023

ČEZ Jizerská 50: Účastnícky rekord padol, celkovo odštartovalo 9201 pretekárov

Rovnako ako vlani prekonala ČEZ Jizerská 50 svoje historické maximum. Tento rok sa vzniesla nad všetky vrcholy, pretože do jej stôp vyrazilo 9 201 pretekárov! Minuloročné maximum sa zdvihlo viac ako o tisíc lyžiarskych nadšencov a pomyselne sa tak...
13.2.2023

V šprinte titul pre Nemku Herrmannovú-Wickovú, Bátovská Fialková v tretej desiatke

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe bol po prvej streľbe v hre o medailu, no v druhej prišla o šancu na pódium a napokon ju klasifikovali až...
10.2.2023

V Bachledovej doline pribudla nová skialpová trasa. Na bežkárov čaká upravená trať po hrebeni Spišskej Magury

Množstvo snehu na severe Slovenska neteší len zjazdových lyžiarov, ale aj priaznivcov bežeckého lyžovania a skialpinizmu. Informovala o tom marketingová manažérka lyžiarskeho strediska Martina Múdra. 
9.2.2023

Na Liptove sa zlepšili podmienky pre bežecké lyžovanie

Výdatné sneženie na Liptove zlepšilo podmienky pre vyznávačov bežeckého lyžovania.
24.1.2023

Najviac lavínových nehôd sa stáva na svahoch so sklonom 35 až 40 stupňov

Horskí záchranári apelujú na turistov, aby nepodceňovali denné výstrahy vydávané Strediskom lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby. 
16.1.2023