Johaugová sa prihlásila na diaľkový beh vo Švajčiarsku a údajne zvažuje návrat

Johaugová sa prihlásila na diaľkový beh vo Švajčiarsku a údajne zvažuje návrat
Čochvíľa to budú štyri roky, čo sa Therese Johaugová rozlúčila s profesionálnou kariérou v behu na lyžiach.
BRATISLAVA 21. februára - V uplynulých dňoch sa však objavila správa, že 35-ročná nórska šampiónka nedávnej minulosti sa prihlásila na najväčší ženský diaľkový beh na lyžiach vo Švajčiarsku známy pod názvom Engadin. Uskutoční sa 3. marca so štartom v Pontresine a meria 42 km. O týždeň neskôr sa tam predstavia aj muži.
"Idem na ženské preteky do Pontresiny," napísala Johaugová na svojom instagramovom účte. Nórske médiá v súvislosti s touto správou začali špekulovať o tom, či sa štvornásobná olympijská víťazka a 14-násobná majsterka sveta nehodlá vrátiť aj do profesionálneho kolotoča behu na lyžiach s cieľom zúčastniť sa budúci rok na majstrovstvách sveta v Trondheime. Johaugová to podľa webu Nettavisen údajne nevylúčila. Na bližšie informácie je však ešte priskoro. Johaugová tvorí pár s nórskym veslárom Nilsom Jakobom Hoffom. Spolu majú dcérku, ktorá sa narodila vlani v máji.

Johaugová ukončila kariéru po sezóne 2021/2022 a triumfálnom zlatom hetriku na zimných olympijských hrách v Pekingu. Držiteľka troch veľkých krištáľových glóbusov za celkový triumf vo Svetovom pohári na predchádzajúcich ZOH 2018 v Pjongčangu chýbala, keďže si odpykávala 18-mesačný trest za doping. Už počas kariéry si vytvorila vlastnú značku ženského športového oblečenia, ktoré už roky propaguje po celom lyžiarskom svete.

21.2.2024   /   Beh na lyžiach   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články