Reprezentantku Procházkovú zrazilo v Banskej Bystrici auto, vodič nedal cyklistke prednosť

Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach sa uskutočnia koncom marca

Vrcholné podujatie bežeckého lyžovania - Majstrovstvá Slovenska sú neoddeliteľnou súčasťou každej zimy na Štrbskom Plese.
20.3.2023

Verejné preteky Štrbské bežky opäť odštartuje Igor Timko z No Name

Fanúšikovia bežeckého lyžovania všetkých vekových kategórii sa opäť môžu tešiť na tradičný súťažný aj kultúrny program na bežkách. Deviaty ročník verejných pretekov Štrbské bežky odštartuje 2. apríla 2023 v Areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom...
20.3.2023

FOTO: Krušnohorská 30 klasicky

Nedeľa na Cínovci sa niesla v duchu Krušnohorskej 30. Organizátori si pre pretekárov pripravili malé prekvapenie v podobe dĺžky tratí, aby umožnili pretekať v čo najkvalitnejších stopách. Pretekalo sa tak na totožnom okruhu, na ktorom sa ČT...
6.3.2023

MS: Sundlingová aj Klaebo obhájili zlaté medaily v šprinte klasickou technikou

Švédka Jonna Sundlingová aj Nór Johannes Hösflot Klaebo obhájili tituly majstrov sveta v behu na lyžiach v šprinte klasickou technikou na svetovom šampionáte v slovinskej Planici. 
23.2.2023

Holanďanka Bolová prekonala bradatý rekord Kratochvílovej v behu na 400 metrov

Holandská bežkyňa Femke Bolová pripravila niekdajšiu československú reprezentantku Jarmilu Kratochvílovú o dlhoročný halový svetový rekord v behu na 400 metrov. 
20.2.2023

Skalka privíta jubilejný 50. ročník Bielej stopy

Jubilejný 50. ročník diaľkového behu na lyžiach Biela stopa sa na Skalke nad Kremnicou uskutoční 4. a 5. marca. Ide o jedny z najťažších pretekov série Euroloppet, ktoré majú množstvo priaznivcov doma i v zahraničí.
19.2.2023

ČEZ Jizerská 50: Účastnícky rekord padol, celkovo odštartovalo 9201 pretekárov

Rovnako ako vlani prekonala ČEZ Jizerská 50 svoje historické maximum. Tento rok sa vzniesla nad všetky vrcholy, pretože do jej stôp vyrazilo 9 201 pretekárov! Minuloročné maximum sa zdvihlo viac ako o tisíc lyžiarskych nadšencov a pomyselne sa tak...
13.2.2023

Stíhačka žien na 10 km sa stala korisťou Francúzky Simonovej, Bátovská Fialková skončila na 25. mieste

Francúzska reprezentantka Julia Simonová zvíťazila v nedeľňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km v rámci majstrovstiev sveta v nemeckom Oberhofe.
12.2.2023

V šprinte titul pre Nemku Herrmannovú-Wickovú, Bátovská Fialková v tretej desiatke

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberhofe bol po prvej streľbe v hre o medailu, no v druhej prišla o šancu na pódium a napokon ju klasifikovali až...
10.2.2023

V Bachledovej doline pribudla nová skialpová trasa. Na bežkárov čaká upravená trať po hrebeni Spišskej Magury

Množstvo snehu na severe Slovenska neteší len zjazdových lyžiarov, ale aj priaznivcov bežeckého lyžovania a skialpinizmu. Informovala o tom marketingová manažérka lyžiarskeho strediska Martina Múdra. 
9.2.2023

Na Liptove sa zlepšili podmienky pre bežecké lyžovanie

Výdatné sneženie na Liptove zlepšilo podmienky pre vyznávačov bežeckého lyžovania.
24.1.2023

Najviac lavínových nehôd sa stáva na svahoch so sklonom 35 až 40 stupňov

Horskí záchranári apelujú na turistov, aby nepodceňovali denné výstrahy vydávané Strediskom lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby. 
16.1.2023