Na hladkej i prekážkovej stovke cítim rezervy, vraví v rozhovore Viktória Forster

V premiére mítingu P-T-S na banskobystrických Štiavničkách predviedla čosi nevídané – v priebehu 35 minút ponúkla dva slovenské rekordy. Najprv o 18.40 prefrčala cieľovou rovinkou za 11,26, a potom o 19.15, keď jej postavili do cesty desať prekážok,...
22.7.2023

Adaptívny, personalizovaný tréning: Aj hodinky vás môžu naučiť počúvať vlastné telo

Garmin Coach je funkcia, vďaka ktorej môžete získať personalizovaný tréningový plán, ktorý berie do úvahy váš cieľ, aktuálnu kondíciu, životný štýl, výkon, ktorý podávate, a ďalšie individuálne parametre. Priebežne sa aktualizuje a mení nielen...
21.7.2023

Vieme, kde hrozí zvýšené riziko stretu s medveďmi. Bežci, týmto lokalitám sa radšej vyhnite!

Na Slovensku žije viac než tisícka medveďov hnedých. Vyplýva to zo štúdie vedcov z Univerzity Karlovej a Českej zemědělskej univerzity, ktorú zverejnila Štátna ochrana prírody (ŠOP). 
19.7.2023

Úrady v Keni zabránili prepašovaniu zakázanej látky používanej ako doping

Na letisku v kenskom hlavnom meste Nairobi zabavili dodávku triamcinolónu acetonidu a ďalších zakázaných látok, ktoré najmä atléti v Keni využívajú na zvýšenie výkonnosti. 
19.7.2023

Beh zmenil Jane život. Vďaka nemu nepotrebuje toľko antidepresív

Už desiatky rokov žije Jana s maniodepresívnym syndrómom, ktorý jej pomáhajú zvládať lieky. Odkedy začala pravidelne behávať, stačí jej len štvrtinová dávka.
18.7.2023

Bratislavský lesopark podľa prieskumu navštívi ročne až milión ľudí, šesť percent tvoria bežci

Bratislavský lesopark navštívi ročne až milión ľudí. Vyplýva to z dát, ktoré počas dvoch minulých rokov zozbieral Bratislava Tourist Board (BTB) v spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave. 
11.7.2023

ZDRAVIE: Horúčavy vlani v lete zabili viac ako 61-tisíc ľudí, tvrdí štúdia

Minulý rok Európa zažila najteplejšie leto v histórii záznamov. Letné horúčavy vlani zabili naprieč Európou viac ako 61-tisíc ľudí. Vyplýva to z novej štúdie, na ktorú sa odvoláva denník The Guardian.
11.7.2023

Behajte, vaše preteky vás potrebujú! Letné číslo Behame.sk už v predaji

Letné číslo magazínu BEHAME.sk v predaji od 10. júla.
8.7.2023

Deň pred maratónom nejem mastné a vyprážané jedlá, hovorí majsterka Slovenska v maratóne Lišková

Minulý rok Ivana Líšková premiérovo získala v Košiciach titul majsterky Slovenska v maratónskej disciplíne. Zároveň dosiahla osobný rekord s najrýchlejším časom 2:54:25. Zaujímalo nás, ako sa pripravuje na októbrový stý ročník....
6.7.2023

Keď ženy súťažili (aj) o spodničky

Ženy to s účasťou na športových podujatiach dlho nemali ľahké. Stačí si spomenúť na negatívny postoj zakladateľa moderných olympijských hier Pierra de Coubertina k ženskému športu, či na to, ako ešte v roku 1967 vyháňali Kathrine Switzerovú z trate...
4.7.2023

Ukrajinské atlétky na osobnom stretnutí prezidentovi MOV pripomenuli, že Rusi stále bombardujú rôzne časti Ukrajiny

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v sídle výboru hostil niekoľko atlétok z Ukrajiny, ktoré sa v piatok vo švajčiarskom Lausanne predstavia na mítingu Diamantovej ligy.
30.6.2023

V Košiciach odhalili pamätník s názvom Posol mieru

Vo štvrtok 29. júna bola v košických Kasárňach Kulturpark slávnostne odhalená umelecká inštalácia s názvom Posol mieru.
30.6.2023