Ženy sa vďaka behu menia aj v ostatných oblastiach, hovorí výkonná riaditeľka spoločnosti Expleo Austria

Rakúsky beh žien je fenomén, na ktorom sa každoročne zúčastňuje aj množstvo bežkýň zo Slovenska. Nie je však len o tých niekoľkých desiatkach minút na trati, ale o svoje účastníčky sa prostredníctvom inštruktoriek skupinových tréningov (aj na...
28.5.2024

Iba 27 percent Slovákov konzumuje ovocie a zeleninu na dennej báze

Ovocie a zeleninu konzumuje na dennej báze iba 27 percent Slovákov.
25.5.2024

Maratóny a bežecké podujatia vo svete i na Slovensku opäť rastú

Maratóny a cestné behy sa po značných obmedzeniach spojených s pandémiou Covid 19 vracajú do tempa a podoby ako sme ich poznali pred rokom 2020. Pre všetkých organizátorov i bežcov však i naďalej ostáva referenčným rok 2019, ktorý bol v...
23.5.2024

Športovci sa pripravovali pod raketami a bombami. Ukrajinci potvrdili účasť na tohtoročných OH v Paríži

Ukrajina napriek prebiehajúcej vojne s Ruskom vyšle svoj tím športovcov na tohtoročné olympijské hry v Paríži, ktoré sa uskutočnia od 26. júla do 11. augusta.
22.5.2024

Mount Everest pokorila ďalšia Slovenka, bežkyňa Lenka Poláčková to dokázala bez použitia kyslíka

Slovensko už má dve ženy, ktoré úspešne vystúpili na najvyššiu horu planéty.
21.5.2024

Asi som dostatočne veľký blázon, hovorí česká olympionička Tereza Hrochová

Keď sa v roku 2021 prvýkrát v živote postavila na štart 42,195 km dlhej trate, bola z toho olympijská miestenka do Tokia. No a 18. februára 2024 tak trochu na poslednú chvíľu v Seville zabehla tretí najrýchlejší čas českej...
17.5.2024

Účastníci OH 2024 sa budú môcť vyjadrovať iba určitým spôsobom, zakázaná bude politická či náboženská propaganda

Športovci súťažiaci na tohtoročných olympijských hrách v Paríži sa v čase podujatia budú musieť držať nových pravidiel pre verejné vyjadrenia.
17.5.2024

Bežecká obuv z reťazca? Otestovali sme ju za vás

Vyrazili sme do reťazca so športovým vybavením a otestovali sme čo najväčšie množstvo topánok, aby sme ich mohli objektívne porovnať s tým, čo ponúkajú ostatní výrobcovia.
14.5.2024

Nosiči pochodne v Marseille štartujú cestu olympijského ohňa po celom Francúzsku

Nosiči pochodne štartujú púť olympijského ohňa ulicami prístavného mesta Marseille na juhu Francúzska deň po tom, ako doň dorazil na majestátnej trojsťažňovej lodi.
9.5.2024

Ako môže stravovanie podľa krvnej skupiny zlepšiť váš výkon?

Krvné skupiny toho ovplyvňujú v ľudskom tele omnoho viac, ako by sa mohlo zdať. Majú vplyv na to, ako dokážeme vstrebávať živiny z potravín, aj ktoré potraviny nám prekyslia svalovú hmotu. Stravovaniu podľa krvných skupín sa už niekoľko rokov venuje...
9.5.2024

Steve Redgrave varuje, že vyplácanie finančných odmien zlatým medailistov z OH bude rozdeľovať športovcov

Päťnásobný olympijský víťaz vo veslovaní Steve Redgrave varuje, že vyplácanie finančných odmien zlatým medailistov z OH bude rozdeľovať športovcov.
3.5.2024

Kopala ho elektrina, zažil ľadový šok. Igor Lauko má rád ťažké prekážky

Celý život sa amatérsky venoval športu. Skúšal kulturistiku, breakdance, parkúr či motokros. Pred desiatimi rokmi sa ako divák zúčastnil na pretekoch Tvrďák v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo, čo výrazne ovplyvnilo jeho ďalší život.
1.5.2024