Kenské vytrvalkyne dostali dlhoročné tresty za doping a falšovanie údajov

Jednotka pre integritu atletiky (AIU) potrestala kenskú vytrvalkyňu Dianu Kipyokeiovú zákazom činnosti na šesť rokov za doping a falšovanie údajov, jej krajanka Purity Rionoripová dostala dištanc na päť rokov za podobné prehrešky. 
21.12.2022

VIDEO: Vlhová vyhrala tradičnú anketu Športovec roka, Volko tretí

Zjazdová lyžiarka Petra Vlhová sa štvrtýkrát bez prerušenia stala víťazkou tradičnej ankety Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka.
19.12.2022

VIDEO: Najjužnejšie preteky sveta vyhral Ír Seán Tobin, Slovák Franko dobehol na 16. mieste

Maratón na snehu, ľade, v teplotách výrazne pod nulou – to je Antarktický ľadový maratón (Antarctic Ice Marathon), najjužnejší na zemeguli.  
17.12.2022

Športovci z Ruska a Bieloruska by mohli súťažiť v rámci Ázie, prezident MOV to víta

Rusko by sa mohlo vrátiť na niektoré medzinárodné športové podujatia a olympijské kvalifikácie tým, že bude súťažiť v rámci Ázie a nie Európy. 
12.12.2022

Volko štvrtý raz v elitnej desiatke ankety Športovec roka na Slovensku

Najúspešnejší slovenský cestný cyklistka Peter Sagan prvýkrát od roku 2010 chýba v Top10 ankety Športovec roka na Slovensku, na základe hlasovania 117 športových novinárov obsadil v 30. ročníku samostatnej slovenskej ankety Klubu športových...
7.12.2022

Garmin bežecká nálož: Kúpte si nové hodinky Forerunner 255 a 955, Enduro 2 a získajte super darčeky

Garmin je značka, ktorá v bežeckom svete prináša inovácie už desiatky rokov. Prvé GPS bežecké hodinky a aj aktuálne najnovšie sú hodiny Forerunner.
4.12.2022

Keňanom nehrozia radikálne sankcie od Svetovej atletiky, Rusi od WA dostali zmiešaný odkaz

 Atletická vytrvalecká veľmoc Keňa nedostane od Svetovej atletiky (World Athletics) trest za nedostatočný boj proti dopingu. 
2.12.2022

S muzikou či bez nej? Toto tvrdia vedci

Hudba je neodmysliteľným spoločníkom mnohých bežcov. Dokáže ovplyvniť výkon? Pomáha pri regenerácii? A čo si vlastne pustiť do slúchadiel? Výsledky vedeckej štúdie vás možno prekvapia.
27.11.2022

Keni hrozia sankcie zo strany Svetovej atletiky, v krajine totiž stále márne zvádzajú boj s dopingom

Atletickej vytrvaleckej veľmoci Keni hrozí, že od Svetovej atletiky (World Athletics) dostane trest za nedostatočný boj proti dopingu.
26.11.2022

Aké VO2 max je pre mňa dobré? Čím vyššie, tým lepšie

Skratka VO2 max vyjadruje úroveň kardiorespiračného zdravia/výkonu. Je to jedno číslo, ktoré zahŕňa srdce, pľúca, obehový systém a svaly. Všetky pracujúce samostatne, ale s rovnakým zámerom. Asi vás to neprekvapí, ale VO2 max je spojené so zdravím,...
25.11.2022

Orechy: Ak ich nemáte na tanieri každý deň, robíte chybu!

Existuje (taká) zdravá pochúťka, ktorá rýchlo zaženie hlad a dodá potrebnú energiu? Áno, napríklad orechy! Tie by mali byť pevnou súčasťou jedálnička všetkých, ktorí sa snažia zdravo stravovať, ale zároveň radi a často „maškrtia“! :-) 
22.11.2022

Bežci pozor: V pondelok sa bude konať hromadný odlov diviakov v lokalite Krásny vrch

V pondelok 21. novembra sa bude konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky v oblasti Krásny vrch v Bratislave. 
20.11.2022