Športové organizácie kritizujú rozhodnutie Svetovej atletiky vyplatiť odmeny šampiónom z OH 2024 v Paríži

Olympijské športové organizácie v piatok skritizovali Svetovú atletiku za jej prísľub vyplatiť 50-tisíc, v prepočte cez 46-tisíc eur, každému atlétovi, ktorý na tohtoročných olympijských hrách v Paríži vybojuje zlatú medailu. „Podľa mnohých...
19.4.2024

S antibiotikami nebehajte. Riskujete priveľa

Roztrhnutá šľacha, poškodenie srdcového svalu, obličiek, pečene, v lepšom prípade „len“ návrat ochorenia. Toto všetko riskujete, ak užívate antibiotiká a nedali ste si pokoj od tréningu.
19.4.2024

V antickej Olympii sa rozhorel oheň pre OH v Paríži, Gréci ho organizátorom odovzdajú o desať dní

V antickej Olympii v Grécku sa v utorok predpoludním rozhorel oheň pre tohtoročné olympijské hry.
16.4.2024

Francúzsky prezident pripustil, že otvárací ceremoniál možno presunú zo Seiny na Stade de France

Podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona majú organizátori OH 2024 v Paríži pripravenú alternatívu, ak by z bezpečnostného hľadiska nebolo možné otvárací ceremoniál hostiť na rieke Seina.
15.4.2024

Netrénovali ste? Nezúfajte! Jarné číslo BEHAME.sk už v predaji

Jarné číslo magazínu BEHAME.sk v predaji od 11. apríla.
10.4.2024

Kvalitná káva k športu patrí: Zlepšuje výkon a dopĺňa prospešné látky

Vzhľadom na vysoký obsah bioaktívnych látok – antioxidantov, vitamínov a minerálov sa kvalitná káva radí medzi tzv. superpotraviny. To je skvelá správa aj pre športovcov, ktorí premýšľajú, či je pre nich vhodná alebo nie. Vďaka svojmu jedinečnému...
8.4.2024

Mladá Slovenka bude na území Francúzska súčasťou úvodnej časti pochodne s ohňom pre OH 2024

Súčasťou jedného z úvodných úsekov štafety s olympijským ohňom pred OH v Paríži bude na francúzskej pôde aj mladá slovenská atlétka a triatlonistka Loriana Popovičová. 
5.4.2024

Nezatvárajme pred tým oči, energy drinky pijú nielen športovci a tínedžeri ale aj deti do päť rokov

Azda naozaj nikomu netreba pripomínať, že energetické nápoje sú určené výlučne pre dospelých. V praxi sa však odborníci stretávajú s nadmernou konzumáciou „energy drinkov“ aj u tínedžerov, dokonca až dve percentá detí do päť rokov pije tieto nápoje.
5.4.2024

Každý beh je pre nich behom cez prekážky. Ako sa športuje nevidiacim?

Bratislavský maratón nie je len o tom prísť do cieľa prvý, ale vždy bol aj o jednotlivých ľudských príbehoch a spolupatričnosti. Tá sa každý rok pretaví aj do finančnej podpory vybranej organizácie od ČSOB nadácie.
3.4.2024

Melatonín: Hormón zo sídla duše

Hormón melatonín vzniká v malej mozgovej žľaze - epifýze, nazývanej tiež „tretie oko“. Je to orgán veľkosti lieskového oriešku, ktorý francúzsky filozof, matematik, fyzik a fyziológ René Descartes (1596 – 1650, autor výroku „cogito, ergo sum -...
1.4.2024

Francúzi uvažujú nad zrušením slávnostného úvodu OH 2024 na Seine, dôvodom je stúpajúca hrozba teroristického útoku

Francúzske spravodajské služby prišli s odporúčaním zrušiť pompézny slávnostný ceremoniál tohtoročných olympijských hier v Paríži (26. 7.- 11. 8.), ktorý sa má uskutočniť na rieke Seina a v jej bezprostrednom okolí.
29.3.2024

Oheň pre parížske OH 2024 bude údajne horieť v Tuilerijskej záhrade pri Louvri

Organizátori tohtoročných olympijských hier v Paríži už údajne rozhodli o tom, kde počas tohto športového sviatku bude horieť olympijský oheň.
28.3.2024