VIDEO: Ľady sa pohli v prospech športu, ale definitívna spokojnosť je ešte ďaleko

Šport je stále na konci záujmu pri riešení východísk počas pandémie koronavírusu na Slovensku. Prejavuje sa to aj v úbytku členskej základne v každom odvetví.
13.1.2022

Vyšlo zimné číslo magazínu Behame.sk

Zimné číslo magazínu BEHAME.sk nájdete v predaji od 13. januára.
11.1.2022

VIDEO: Garmin predstavil Venu 2 Plus, inteligentné hodinky s telefonovaním zo zápästia

Len máloktoré hodinky vedia tak vyvážene spojiť svet pohybu, inteligentných technológií a elegantného, štýlového vzhľadu. Vďaka pokročilým zdravotným funkciám lepšie porozumiete svojmu telu a po spárovaní s kompatibilným telefónom si môžete dopriať...
6.1.2022

ZDRAVIE: Náhle cievne mozgové príhody sa nevyhýbajú ani Slovákom

Náhla cievna mozgová príhoda patrí k tretej najčastejšej príčine úmrtí na Slovensku. Ide o stav, pri ktorom je náhle narušený krvný obeh v mozgu.
2.1.2022

Organizácia mládežníckeho festivalu EYOF bude v roku 2022 najväčšou výzvou pre Banskú Bystricu

Konanie Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2022 v Banskej Bystrici bude podľa primátora krajského mesta Jána Noska tou najväčšou výzvou v tomto roku.
2.1.2022

Trápi vás zápal močových orgánov? Pomôžu brusnice, ale...

S prichádzajúcou zimou sa priblížilo nepríjemné obdobie, keď pri pohybe a športovaní vonku pomerne ľahko prechladneme a ožívajúce typy záškodníckych baktérií aj vírusov začnú vehementne útočiť na naše nie veľmi pripravené a oslabené organizmy. Preto...
27.12.2021

VIDEO: Djokovič najlepším v Európe podľa tlačových agentúr, prekážkar Warholm štvrtý

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal najlepším európskym športovcom v roku 2021.
27.12.2021

V novom roku začnem behať!

Tiež si dávate otázku: ,,Čo tí ľudia na tom behaní vidia, keď ich behá čím ďalej tým viac, že ich behá už toľko, že na Železnej studničke neprejde minúta, aby niekto okolo vás neprebehol?" Tak je najlepší čas začať behať.
25.12.2021

Ako si cez vianočné sviatky udržať formu? Tieto rady vám pomôžu

Aj v mraze môžete trénovať vonku! Poznáte ten moment, keď sa kolegovia stretnú prvýkrát v novom roku v kancelárii a s previnilým výrazom sa predbiehajú, komu sa „podarilo” cez Vianoce pribrať ? Pokiaľ sa budete držať našich tipov, tentoraz víťazom...
23.12.2021

Volko je s kempom v Turecku spokojný, ale už sa tešil domov na Vianoce s rodinou

Bývalý halový majster Európy na 60 m a trojnásobný medailista z kontinentálnych šampionátov pod strechou Ján Volko našiel azyl pred stredoeurópskou chladnou klímou a prísnymi slovenskými pandemickými opatreniami až v tureckom Beleku. Päť týždňov...
21.12.2021

Športovec roka 2021: V tradičnej novinárskej ankete triumfovali Petra Vlhová a štvorkajak

Víťazná Petra Vlhová sa v sezóne Svetového pohára 2020/2021 stala jeho celkovou víťazkou. Zisk veľkého krištáľového glóbusu je historický počin slovenského lyžovania.
20.12.2021

ZDRAVIE: Rizikom počas Vianoc môže byť okrem nadmerného jedenia aj zanedbanie pohybu, upozorňujú odborníčky

Adela Penesová z Ústavu klinického a translačného výskumu BMC SAV podotkla, že práve počas Vianoc prichádzajú ľudia najčastejšie na pohotovosť so žlčníkovými záchvatmi, podráždeným žalúdkom či so zápalom pankreasu.
20.12.2021