Netrénovali ste? Nezúfajte! Jarné číslo BEHAME.sk už v predaji

Kvalitná káva k športu patrí: Zlepšuje výkon a dopĺňa prospešné látky

Vzhľadom na vysoký obsah bioaktívnych látok – antioxidantov, vitamínov a minerálov sa kvalitná káva radí medzi tzv. superpotraviny. To je skvelá správa aj pre športovcov, ktorí premýšľajú, či je pre nich vhodná alebo nie. Vďaka svojmu jedinečnému...
Tento týždeň

Mladá Slovenka bude na území Francúzska súčasťou úvodnej časti pochodne s ohňom pre OH 2024

Súčasťou jedného z úvodných úsekov štafety s olympijským ohňom pred OH v Paríži bude na francúzskej pôde aj mladá slovenská atlétka a triatlonistka Loriana Popovičová. 
5.4.2024

Nezatvárajme pred tým oči, energy drinky pijú nielen športovci a tínedžeri ale aj deti do päť rokov

Azda naozaj nikomu netreba pripomínať, že energetické nápoje sú určené výlučne pre dospelých. V praxi sa však odborníci stretávajú s nadmernou konzumáciou „energy drinkov“ aj u tínedžerov, dokonca až dve percentá detí do päť rokov pije tieto nápoje.
5.4.2024

Každý beh je pre nich behom cez prekážky. Ako sa športuje nevidiacim?

Bratislavský maratón nie je len o tom prísť do cieľa prvý, ale vždy bol aj o jednotlivých ľudských príbehoch a spolupatričnosti. Tá sa každý rok pretaví aj do finančnej podpory vybranej organizácie od ČSOB nadácie.
3.4.2024

Melatonín: Hormón zo sídla duše

Hormón melatonín vzniká v malej mozgovej žľaze - epifýze, nazývanej tiež „tretie oko“. Je to orgán veľkosti lieskového oriešku, ktorý francúzsky filozof, matematik, fyzik a fyziológ René Descartes (1596 – 1650, autor výroku „cogito, ergo sum -...
1.4.2024

Francúzi uvažujú nad zrušením slávnostného úvodu OH 2024 na Seine, dôvodom je stúpajúca hrozba teroristického útoku

Francúzske spravodajské služby prišli s odporúčaním zrušiť pompézny slávnostný ceremoniál tohtoročných olympijských hier v Paríži (26. 7.- 11. 8.), ktorý sa má uskutočniť na rieke Seina a v jej bezprostrednom okolí.
29.3.2024

Oheň pre parížske OH 2024 bude údajne horieť v Tuilerijskej záhrade pri Louvri

Organizátori tohtoročných olympijských hier v Paríži už údajne rozhodli o tom, kde počas tohto športového sviatku bude horieť olympijský oheň.
28.3.2024

Kňaz Semela zažíva pri behu eufóriu

Stretnúť ho môžete nielen v sutane, ale aj v bežeckom oblečení a maratónkach. Na konte má niekoľko maratónov a ultramaratónov a je aj dvojnásobný triatlonový Slovakman. Katolícky farár z pražských Holešovíc PAVEL SEMELA.
27.3.2024

Ruskí a bieloruskí športovci sa nezúčastnia na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Paríži, rozhodol o tom MOV

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) informoval, že ruskí a bieloruskí športovci sa nezúčastnia na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Paríži.
20.3.2024

Najlepší slovenský vytrvalec Peter Ďurec sa pripravuje v kenskom Itene

Vytrvalec banskobystrickej Dukly Peter Ďurec je na trojtýždňovom sústredení v kenskom Itene.
19.3.2024

TEST: New Balance prichádza s najnovším maratónskym modelom. Otestovali sme FuelCell SC Elite v4

Nová bežecká sezóna sa začína a s ňou už tradične prichádzajú i nové vylepšené modely tenisiek od rôznych výrobcov. Bostonská značka New Balance hrdo predstavila aktuálnu verziu svojej pretekárskej vlajkovej lode. Topánky, ktoré si trúfajú na vaše...
18.3.2024

Oheň v antickej Olympii sa rozhorí 16. apríla, zavíta aj do paláca vo Versailles či pevnosti Carcassonne

V antickej Olympii v Grécku sa o necelý mesiac rozhorí olympijský oheň, čím sa začne cesta, ktorá vyvrcholí v Paríži 26. júla pri oficiálnom otvorení 33. novodobých olympijských hier.
17.3.2024