Kvalitná káva k športu patrí: Zlepšuje výkon a dopĺňa prospešné látky

Vzhľadom na vysoký obsah bioaktívnych látok – antioxidantov, vitamínov a minerálov sa kvalitná káva radí medzi tzv. superpotraviny. To je skvelá správa aj pre športovcov, ktorí premýšľajú, či je pre nich vhodná alebo nie. Vďaka svojmu jedinečnému...
8.4.2024

Mladá Slovenka bude na území Francúzska súčasťou úvodnej časti pochodne s ohňom pre OH 2024

Súčasťou jedného z úvodných úsekov štafety s olympijským ohňom pred OH v Paríži bude na francúzskej pôde aj mladá slovenská atlétka a triatlonistka Loriana Popovičová. 
5.4.2024

Každý beh je pre nich behom cez prekážky. Ako sa športuje nevidiacim?

Bratislavský maratón nie je len o tom prísť do cieľa prvý, ale vždy bol aj o jednotlivých ľudských príbehoch a spolupatričnosti. Tá sa každý rok pretaví aj do finančnej podpory vybranej organizácie od ČSOB nadácie.
3.4.2024

Francúzi uvažujú nad zrušením slávnostného úvodu OH 2024 na Seine, dôvodom je stúpajúca hrozba teroristického útoku

Francúzske spravodajské služby prišli s odporúčaním zrušiť pompézny slávnostný ceremoniál tohtoročných olympijských hier v Paríži (26. 7.- 11. 8.), ktorý sa má uskutočniť na rieke Seina a v jej bezprostrednom okolí.
29.3.2024

Oheň pre parížske OH 2024 bude údajne horieť v Tuilerijskej záhrade pri Louvri

Organizátori tohtoročných olympijských hier v Paríži už údajne rozhodli o tom, kde počas tohto športového sviatku bude horieť olympijský oheň.
28.3.2024

Ruskí a bieloruskí športovci sa nezúčastnia na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Paríži, rozhodol o tom MOV

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) informoval, že ruskí a bieloruskí športovci sa nezúčastnia na otváracom ceremoniáli olympijských hier v Paríži.
20.3.2024

Oheň v antickej Olympii sa rozhorí 16. apríla, zavíta aj do paláca vo Versailles či pevnosti Carcassonne

V antickej Olympii v Grécku sa o necelý mesiac rozhorí olympijský oheň, čím sa začne cesta, ktorá vyvrcholí v Paríži 26. júla pri oficiálnom otvorení 33. novodobých olympijských hier.
17.3.2024

Reprezentanti štyroch krajín musia pred OH v Paríži podstúpiť prísnejšie testy

Atléti z Brazílie, Ekvádora, Peru a Portugalska musia pred OH 2024 v Paríži podstúpiť viac antidopingových testov ako ich kolegovia z iných krajín, pretože v uvedených štátoch sú štandardy nižšie v porovnaní s celosvetovými potrebami. 
12.3.2024

Otvárací ceremoniál OH 2024 bude na pozvánky, no cez 200-tisíc záujemcov si ho pozrie zadarmo

Organizátori tohtoročných olympijských hier vo francúzskom Paríži plánovali veľkolepý otvárací ceremoniál podujatia na brehoch Seiny pre takmer 600-tisíc divákov, obavy z bezpečnostných a logistických problémov však túto ich myšlienku výrazne...
7.3.2024

Pred OH 2024 bude vystavených päť zlatých olympijských medailí „lietajúceho Fína“ Paava Nurmiho

Päť zlatých olympijských medailí, ktoré získal fenomenálny fínsky bežec Paavo Nurmi, zavíta pred tohtoročnými olympijskými hrami v Paríži do francúzskej metropoly.
27.2.2024

Kenská polícia zatkla tri osoby, ktoré elitného vytrvalca Kiptuma navštívili iba pár dní pred smrteľnou nehodou

Polícia v Keni zatkla tri zo štyroch osôb, ktoré navštívili dom elitného vytrvalca Kelvina Kiptuma iba štyri dni pred jeho smrteľnou autonehodou.
14.2.2024

VIDEO: Šéfovia SOŠV a SPV oficiálne podpísali prihlášky Slovenska na OH a PH v Paríži

Čelní predstavitelia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel a Slovenského paralympijského výboru (SPV) Ján Riapoš v priestoroch Francúzskeho inštitútu v Bratislave oficiálne podpísali prihlášky Slovenska na OH a PH v...
8.2.2024