Volkovi sťažila výkony na HME v Istanbule viróza, Gajanová si cení slovenský rekord

Volko vo finále šesťdesiatky finišoval na 5. mieste, výsledok si napriek tomu cení

Slovenský šprintérsky rekordér finišoval vo finále behu na 60 m na 37. halových ME v Istanbule piaty v sezónnom maxime 6,57 sekundy.
4.3.2023

VIDEO: Volko postúpil do semifinále šesťdesiatky, Forsterová neuspela ani v druhom rozbehu

Na atletických halových majstrovstvách Európy v tureckom Istanbule zostali v hre už len dvaja z troch slovenských reprezentantov.
4.3.2023

VIDEO: Gajanová ako tretia Slovenka postúpila do semifinále osemstovky na halových ME

Slovenská osemstovkárka Gabriela Gajanová sa ako prvá zo slovenských reprezentantov predstavila na halových majstrovstvách Európy v atletike v tureckom Istanbule, druhým miestom v rozbehu na 800 m žien si vybojovala postup do sobotňajšieho...
2.3.2023

Prvou Slovenkou na HME 2023 bude osemstovkárka Gajanová, jej cieľom je postup aspoň do semifinále

Gabriela Gajanová bude vo štvrtok podvečer prvou slovenskou reprezentantkou, ktorá sa predstaví na halových majstrovstvách Európy v Istanbule. 
2.3.2023

VIDEO: Slovenská atletika posiela do Istanbulu skúseného lídra, hviezdu sezóny a tajný tromf

Semifinále bude splnenie cieľa, všetko navyše nadplán. Na 37. halové majstrovstvá Európy v Istanbule odcestuje trojica bežcov.
28.2.2023

Na halových ME v Istanbule budú reprezentovať Slovensko šprintéri Volko s Forsterovou a osemstovkárka Gajanová

Na marcových halových majstrovstvách Európy v tureckom Istanbule (2. - 5. 3.) bude mať Slovensko trojnásobné zastúpenie, do nominácie výkonného výboru Slovenského atletického zväzu (SAZ) sa na návrh trénerskej komisie SAZ dostali šprintéri Ján Volko...
21.2.2023

VIDEO: Forsterová splnila limit na HME v Istanbule. Vedela som, že na to mám, uviedla šprintérka

BRATISLAVA 20. februára - Slovenská šprintérka Viktória Forsterová na víkendových halových majstrovstvách Slovenska potvrdila, že má v úvode tejto sezóny výbornú formu. 
19.2.2023

Volko získal siedmy titul na 60 m, Forster s titulom aj výkonom roka

Halový exmajster Európy v behu na 60 metrov Ján Volko (Naša atletika Bratislava) ozdobil 57. majstrovstvá Slovenska v bratislavskom Eláne kvalitnou šesťdesiatkou – finále vyhral za 6,69 sekundy a vybojoval si v tejto disciplíne už siedmy titul za...
18.2.2023

Etiópčan Girma vytvoril svetový rekord na 3000 m. Dúfam, že vydrží dlho, vraví strieborný medailista z OH v Tokiu

Etiópčan Lamache Girma zlepšil o viac ako sekundu svetový rekord v behu na 3000 metrov mužov, na stredajšom halovom mítingu so zlatým štatútom Svetovej atletiky vo francúzskom Liévine zvíťazil na trojtisícke s výkonom 7:23,81 min.
17.2.2023

Slovenský halový šampionát v Eláne aj s istanbulskou trojicou Forster, Gajanová, Volko

Víkendové 57. halové majstrovstvá Slovenska v bratislavskom Eláne budú pre našu špičku posledná šanca kvalifikovať sa na marcové halové ME v tureckom Istanbule (2. – 5. 3.).
17.2.2023

Volko skončil štvrtý v šprinte na zlatom halovom mítingu vo Francúzsku

Najlepší slovenský šprintér Ján Volko si na stredajšom halovom mítingu zo zlatým štatútom Svetovej atletiky vo francúzskom Liévine zlepšil tohtosezónne maximum v behu na 60 m o tri stotiny sekundy na 6,66 s. 
16.2.2023

Austrálskemu strednotratiarovi Bolovi zrušili dištanc, test B-vzorky nepotvrdil užitie EPO

Austrálsky strednotratiar Peter Bol sa podľa jeho slov môže vrátiť do súťažnej akcie tri týždne po tom, ako ho Austrálsky atletický zväz (Athletics Australia) dočasne suspendoval pre pozitívny test na zakázanú látku erytropoetín (EPO) z 11. októbra...
14.2.2023