Ruská reprezentantka z OH 2012 príde o olympijské striebro z behu na 800 metrov

Ruská reprezentantka z OH 2012 príde o olympijské striebro z behu na 800 metrov
Ruskej atlétke Jekaterine Poistogovovej-Gulijevovej takmer určite odoberú striebornú medailu v behu na 800 metrov z olympijských hier v roku 2012 v Londýne.
BRATISLAVA 9. apríla - Ruská atletická federácia už v minulosti udelila tejto športovkyni, ktorá momentálne reprezentuje Turecko, štvorročný dištanc za doping.

Ako referuje web insidethegames.biz, spomenutá ruská federácia po analýze starých vzoriek anulovala jej výsledky od júla 2012 do októbra 2014. Počas tohto obdobia získala v Londýne olympijský bronz, ktorý sa neskôr zmenil na striebro po tom, čo mala ruská víťazka Maria Savinovová pozitívny dopingový test.
Svetová antidopingová agentúra (WADA) už predtým požadovala doživotný zákaz činnosti pre Poistogovovú-Gulijevovú po vyšetrovaní systematického dopingu v Rusku. Športový arbitrážny súd (CAS) jej v roku 2017 pozastavil činnosť na dva roky, ponechal však v platnosti jej výsledky spred októbra 2015.

V prípade, že 33-ročnej Poistogovovej-Gulijevovej odoberú striebornú medailu z OH 2012, získa ju Pamela Jelimová z Kene. Bronz by potom následne získala Američanka Alysia Montanová.

Web insidethegames.biz pripomenul, že ženské podujatia na stredných tratiach v Londýne sú plné dopingu. Tri z ôsmich finalistiek na 800 metrov boli diskvalifikované. To isté platí pre päť z trinástich bežkýň na 1500 metrov.
9.4.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články