VIDEO: Viktória Forsterová zlatým práškom pokrstila knižnú publikáciu „Zlatá Viki“

VIDEO: Viktória Forsterová zlatým práškom pokrstila knižnú publikáciu „Zlatá Viki“
Slovenská atlétka Viktória Forsterová v piatok pokrstila v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu v Bratislave publikáciu „Zlatá Viki“.
BRATISLAVA 16. marca - Knižná pamätnica je venovaná Svetovým univerzitným hrám FISU v čínskom Čcheng-tu, na ktorých 21-ročná Slovenka zvíťazila v behu na 100 m cez prekážky.

Publikáciu s 96 stranami, chronologicky zoradenými z 12 univerziádnych súťažných dní, ktorú vydala Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) napísala a zostavila Andrea Zererová s využitím fotografií Romana Benického a kreatívnym grafickým spracovaním Petra Bučeka ml. Viktória Forsterová ju pokrstila zlatým práškom.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20240315-hw-afc24797-fcdb-4a96-a2cf-07f7159f6b99
 
„Keď som dnes znova videla zábery z môjho zlatého behu, vyvolalo to vo mne opäť neskutočné emócie. V tomto behu som dosiahla asi všetko, čo som si želala,“ priznala zverenka trénerky Kataríny Adlerovej pre web svkuniteam. V Čcheng-tu rodáčka z Hronca okrem zlata a zisku miestenky na OH 2024 v Paríži zažiarila aj v hladkej stovke, v ktorej obsadila 2. priečku. O druhú striebornú medailu pre 102-člennú výpravu sa postaral tím chodkýň na 20 km Hana Burzalová, Alžbeta Ragasová, Ema Hačundová.
Na krste sa zúčastnil aj štátny tajomník Ministerstva cestovného ruchu a športu SR Ján Krišanda. „Som rád v tejto športovej rodine, do ktorej patrím. Univerzitný šport si veľmi vážim a cením, pretože športovci musia skĺbiť náročné tréningové povinnosti so štúdiom na vysokej škole, ktorá vychová športovcov pre ich ďalšie pôsobenie v živote,“ povedal Krišanda.

Prezident Slovenskej asociácie univerzitného športu Július Dubovský predstavil dve nasledujúce dejiská svetových univerziád v roku 2025, na ktoré plánuje SAUŠ vyslať 100-členné výpravy. Zimná edícia sa uskutoční v talianskom Turíne a letná v nemeckej oblasti Rýn - Ruhr.
16.3.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: svkuniteam.sk / Video: TA3

Ďalšie články