Bežkyňa prežila útok kengury v Melbourne

Žena z austrálskeho mesta Melbourne Debbie Urquhartová podstúpila operáciu po tom, čo ju napadol a dotrhal samec kengury, keď rekreačne behala po cestičke v kroví.
Tento týždeň

Bez kasera už z domu nevybehnem

Jej príbeh je poučný aj inšpirujúci. Hobby bežkyňa Slávka Lorencová rada uniká súperom na trati, ale počas behu si už musela poradiť aj s oveľa ťažším protivníkom – chlapom s násilníckymi sklonmi.
Tento týždeň

Kto má v nohách, musí mať aj v hlave

Myseľ je všetko, povedal veľký fínsky vytrvalec Paavo Nurmi. Aj keď tento výrok je až príliš radikálny, dnes už asi nikto nepochybuje o tom, že športový výkon je výsledkom telesných schopností a mentálnej odolnosti.
13.1.2017

Žiadne limity, žiadny stres. Virtuálne preteky

Zrejme každý bežec už zažil situáciu, že si v kalendári pretekov vyhliadol preteky a potom sa na nich nemohol zúčastniť, lebo ho na poslednú chvíľu zavolali do víkendovej služby, išiel na rodinnú oslavu alebo nebodaj ochorel. Ďalšia šanca bola až o...
10.1.2017

Slovák beží naprieč Austráliou aj pre chorú mamu

Ultrabežec Jozef Rajchl si naplánoval na každý deň dávku dvoch maratónov
9.1.2017

Garmin predstavil fénix 5: Sú ľahšie, štíhlejšie a vydržia až 100 hodín!

Nová generácia prináša až tri modely: športové hodinky menších rozmerov fēnix 5S, kompaktný multišport fēnix 5 a ultra šport s mapovou navigáciou fēnix 5X.
4.1.2017

VIDEO: Brooks predstavil špeciálnu "pivnú" obuv

Spoločnosť Brooks, ktorá sponzoruje Lewisa Kenta vytvorila novinku na platforme pretekárskeho modelu Hyperion. 
2.1.2017

Rozlúčte sa s rokom 2016. V bežeckých teniskách

Posledné dni starého roka sa dajú využiť rôzne. Skôr než doma otvoríte šampanské a odpálite ohňostroj, prevetrajte sa na trati bežeckého podujatia. Ponuka je skutočne pestrá, vyníma sa v nej Silvestrovský beh cez bratislavské mosty.
27.12.2016

Víťaz Tóth: Prvé či tretie miesto? Všetci si to zaslúžime

Matej Tóth: "Je to o postoji, či sa niekto rozhodne preferovať svetovú hviezdu typu Petra Sagana alebo olympijské zlato"
22.12.2016

Kráľom v roku 2016 na Slovensku chodec Matej Tóth

V kategórii kolektívov sa z víťazstva teší štvorkajak rýchlostných kanoistov v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka
22.12.2016

Varovanie bežeckého narkomana

V poslednej dobe často počúvam, že "behanie je nový golf". Musím sa priznať, že tomu nerozumiem. Golf som nikdy nehral, ale viem, že existuje veľa dobrých dôvodov, prečo sa tomuto športu venovať. Spoznáte vďaka nemu veľa nových ľudí, umožní vám...
21.12.2016

Nie ste fit? Skúste lekára na telefón

Ak na vás niečo lezie a vy neviete či behať alebo nie, poraďte sa s lekárom. Stačí zodvihnúť telefón – 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Poradí vám aj v prípade zranenia, alergie alebo iného zdravotného problému.
19.12.2016

Maratón pod dve hodiny: Padne už budúci rok?

Spoločnosť Nike predstavila projekt Breaking2 a prirovnáva ho k misii letu na Mesiac.
18.12.2016