Premiérový ČEZ City Trail Run prilákal takmer 1 000 bežcov

Cez osem pražských vyhliadok a 242 schodov sa najrýchlejšie prehnal favorit pretekov Vít Pavlišta, ktorý svojich súperov odtrhol hneď v prvom stúpaní na Petřín a minútový náskok udržal až do cieľa v areáli nemocnice Bohnice. Panoramatické výhľady na Prahu schovala hmla, napriek tomu si pretekári pochvaľovali unikátnu trať a nevšedný zážitok.

Trend mestských pretekov, ktorý vyzdvihuje atraktivitu trate a bežcov zavedie aj na miesta, kde sa normálne nebehá, dorazil do Prahy. Lákadlo v podobe prebehu Jelenej priekopy alebo Botanickej záhrady oslovilo 1 000 bežcov a kapacita pretekov bola vopred naplnená. Trasa dlhá 16 km viedla z Petŕína cez Pražský hrad, Stromovku, do cieľa v parku psychiatrickej nemocnice Bohnice. Koncept pretekov oslovil nielen čistokrvných bežcov, ale aj cyklistov, lyžiarov, vodákov alebo orientačných bežcov.

Štartové pole sa čoskoro po štarte roztrhalo pri výbehu na vrcholovú prémiu na Petříne. Ako prvý si pre prémiu 3 000 Kč dobehol Vít Pavlišta a svoj ​​náskok stabilne zvyšoval až do cieľa. Za ním bojoval Petr Pechek s Ondrejom Fejfarom, ktorí sa na trati niekoľkokrát predbehli a ich súboj rozhodol až dlhý finiš, v ktorom bol o sekundu rýchlejší Petr Pechek.

"Sezóna pomaly končí, už toľko netrénujem, ale tento pretek sa mi páčil a som rád, že som si ho mohol zabehnúť. Som z Liberca, a tak som bol prekvapený, akú peknú a niekedy aj technickú trať v Prahe máte. Rád prídem aj budúci rok, "zhrnul svoje pocity v cieli víťazný Pavlišta.

V ženách bola suverénna Kamila Gregorová, ktorá potvrdila, že jej dĺžkou aj profilom podobné preteky vyhovujú. Druhá dobehla v elitnej kategórii kanoistka Anna Adamová-Kožíšková a tretia orientačná bežkyňa Barbora Margoldová.

Po dobehu sa nad cieľovým areálom rozpustila hmla a pretekári sa na nadväzujúcom food festivale posťažovali, že je škoda, že sa podobné počasie nepodarilo o pár hodín skôr, aby si osem vyhliadok na Prahu vychutnali vo všetkej paráde.