Berešová atakovala Melicherovej 30-ročný rekord SR

Katarína Berešová vyhrala cestný beh Laborecká desiatka v Strážskom za 33:49 min, za rekordom SR zaostala len o 1 sekundu
STRÁŽSKE 27. júla - Slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice) má pred európskym atletickým šampionátom v Zürichu dobrú formu. V nedeľu vyhrala cestný beh na 10 km Laborecká desiatka v Strážskom, ktorý sa počítal do hodnotenia slovenskej atletickej ligy, výborným časom 33:49 min. Za slovenským rekordom Ľudmily Melicherovej z 30. 9. 1984 v Prahe zaostala zverenka trénera Gabriela Valisku iba o jedinú sekundu.

Berešová dobehla celkovo druhá, z mužov ju predstihol len víťazný Branislav Šarkan. Dvadsaťšesťročná Trebišovčanka si o 2 sekundy zlepšila osobný rekord z vlaňajšej O2 Grand Prix v Prahe.

"Chýbajúca sekunda na rekord ma, samozrejme, mrzí," povzdychol si Berešovej tréner Gabriel Valiska. "Katkin výkon však svedčí o tom, že je v dobrej forme. V ideálnych podmienkach - v Strážskom bolo 28°C - a s kvalitnými súperkami by mohla bežať o 20 či 30 sekúnd rýchlejšie."

Výsledky:
Muži: 1. Branislav Šarkan (MKŠS Kys. N. Mesto) 33:04, 2. Jaroslav Szabo (TJ Obal servis Košice) 34:10, 3. Anatolij Malyj (Ukr.) 34:18. Ženy: 1. Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice) 33:49, 2. Jana Martinská (MAC Redox Lučenec) 40:19, 3. Ivana Butoracová (TJ Obal servis) 40:40.