VIDEO: Ľady sa pohli v prospech športu, ale definitívna spokojnosť je ešte ďaleko

VIDEO: Ľady sa pohli v prospech športu, ale definitívna spokojnosť je ešte ďaleko
Šport je stále na konci záujmu pri riešení východísk počas pandémie koronavírusu na Slovensku. Prejavuje sa to aj v úbytku členskej základne v každom odvetví.
BRATISLAVA 13. januára - Slovenské športové zväzy vítajú uvoľnenie koronavírusových opatrení a čiastkový návrat divákov do hľadísk štadiónov na Slovensku. Na druhej strane im stále prekáža, že nie sú priamymi účastníkmi rozhodovacích konaní o nich. Na tom sa zhodli zástupcovia najväčších športových zväzov - Ján Kováčik (Slovenský futbalový zväz), Miroslav Šatan (Slovenský zväz ľadového hokeja), Miloš Drgoň (Slovenská basketbalová asociácia), Marek Rojko (Slovenská volejbalová federácia), Peter Korčok (Slovenský atletický zväz), Ján Riapoš (Slovenský paralympijský výbor) a hostiteľ Anton Siekel (Slovenský športový a olympijský výbor).
Olympionici majú v súčasnosti v hlave najmä zimné hry v Pekingu. Domáce dianie, súvisiace s opatreniami, ktoré v stredu 12. januára schválila vláda v boji s pandémiou omikronu, si však vyžiadalo zásadný postoj zástupcov športovej komunity. "Sme radi, že sa ľady pohli, ale ešte ani zďaleka nemôže ísť o definitívnu spokojnosť. Možno tie rozhodnutia mohli prísť skôr. Lebo aj v amatérskom športe je dôležité, aby sme mohli predvídať, čo nás čaká, najmä pri organizovaní pretekov a tréningov,“ zhodli sa futbalový šéf Kováčik a atletický prezident Korčok na webe futbalsfz.sk.
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20220113-hw-2628900f-13d0-41ae-ac62-6588b8ad39cd

Šport je stále na konci záujmu pri riešení východísk počas pandémie koronavírusu na Slovensku. Prejavuje sa to aj v úbytku členskej základne v každom odvetví. "Prežili sme klinickú smrť, futbal prišiel za rok 2020 o 10-tisíc registrovaných futbalistov a futbalistiek, z nich bolo viac ako 50 percent vo veku do 18 rokov,“ skonštatoval Ján Kováčik. Hokejový kolega Miroslav Šatan argumentoval odchodom 200 detí do zahraničia, čo je desať družstiev. "Sme vďační, že vláda zlepšila podmienky pre šport. Myslíme si však, že viacerým negatívnym javom bolo možné zabrániť, ak by s nami zodpovední lepšie spolupracovali, ak by si nás vypočuli. Nechceme nič iné, len aby sme mohli vyjadriť svoj názor,“ zhrnul za všetkých Ján Kováčik.

Prezident SOŠV Anton Siekel pomenoval úlohu športu v spoločnosti v neistej pandemickej dobe jasne a výstižne. "Ak dnes bránime šíreniu koronavírusu, po jeho odznení budeme mať problém s chorobami, ktoré spôsobí nedostatok pohybovej aktivity celých generácií," myslí si Siekel.
13.1.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA / Video: TA3

Ďalšie články