VIDEO: Festival EYOF 2022 oficiálne otvorili v nedeľu večer

VIDEO: Festival EYOF 2022 oficiálne otvorili v nedeľu večer
Po troch rokoch príprav najväčšieho multišportového mládežníckeho podujatia sa v nedeľu 24. júla večer otvorili brány 16. ročníka letného Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2022. Jeho dejiskom je mesto Banská Bystrica, otvárací ceremoniál sa konal v Parku pod Pamätníkom SNP.
BANSKÁ BYSTRICA 25. júla - Všetkých prítomných pozdravili prezident Organizačného výboru EYOF 2022 a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko a prezident Európskych olympijských výborov Spyros Capralos. Najväčšie multišportové podujatie pre mladých športovcov zo 48 európskych krajín otvoril predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20220724-hw-069de0e7-58a6-4d20-a0d1-423aa36c01b3


Vlajku európskych olympijských výborov priniesli na otvárací ceremoniál úspešní slovenskí olympionici - trojnásobná olympionička v športovej gymnastike Marianna Némethová-Krajčírová, päťnásobná olympionička v biatlone Martina Halinárová, štvornásobná olympionička vo vodnom slalome Elena Kaliská, dvojnásobný olympionik v atletike Jozef Pribilinec, päťnásobný olympionik v športovej streľbe Jozef Gönci a päťnásobný olympionik vo vodnom slalome Michal Martikán.

Po prísahe nasledovalo zapálenie ohňa mieru, o čo sa postaralo osem detí a olympijskí víťazi a ambasádori EYOF Anastasia Kuzminová a Matej Tóth. Sochu na zapálenie ohňa vyrobil akademický sochár Ján Ťapák. Symbolizuje schody k úspechu, a to tvrdú prácu a cestu športovca, na ktorej konci môže dosiahnuť najväčší úspech - získať medailu. Socha zostane v parku pod Pamätníkom SNP aj po skončení športového podujatia ako spomienka na EYOF 2022.

Európsky olympijský festival mládeže EYOF Banská Bystrica 2022 sa koná počas siedmich dní od 24. do 30. júla 2022. O usporiadanie a priebeh sa stará viac ako stočlenný organizačný tím. Podrobné informácie nájdu záujemcovia na stránke podujatia www.eyof2022.com, ako aj na sociálnych sieťach EYOF-u a mesta Banská Bystrica.
25.7.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA / Video: TA3

Ďalšie články