Športovci sa dostanú k špičkovej zdravotnej starostlivosti

Športovci sa dostanú k špičkovej zdravotnej starostlivosti
Nová nemocnica v bratislavských Boroch poskytne športovcom špičkovú starostlivosť a poistencom Dôvery na ňu bude stačiť len preukaz poistenca.
Úplne novú ortopédiu bude viesť svetovo uznávaný odborník MUDr. Jozef Almási, ktorého už dnes vyhľadávajú slovenskí vrcholoví športovci či zahraniční pacienti.

Zdravotná poisťovňa Dôvera avizuje, že od uzavretia zmluvy s Nemocnicou Bory ju delí len krôčik. „Za jednolôžkový štandard si nikto nebude priplácať a na hospitalizáciu alebo ošetrenie v Nemocnici Bory im bude stačiť ich preukaz poistenca,“ povedal Marian Faktor, člen predstavenstva Dôvery. Novú nemocnicu v Bratislave otvoria už v marci 2023.

Bory budú mať podľa Faktora lôžkové oddelenia podobné hotelovému štandardu: izby s wifi, televízorom a možnosťou ovládania vonkajších žalúzií. Všetky izby budú jednolôžkové, s vlastnou kúpelňou aj prirodzeným svetlom. „Súčasťou vybavenia izby budú závesy, nábytok vrátane vstavanej skrine a jedálenského stola so stoličkami. Ak budú chcieť mať pacienti niekoho pri sebe, v každej izbe bude k dispozícii rozťahovacie kreslo,“ dodal.
Úzka špecializácia

Integrované ortopedicko-traumatologicko-rehabilitačné pracovisko v Nemocnici Bory bude podobne ako ostatné medicínske programy založené na multidisciplinárnej spolupráci. Jednotlivé ortopedické tímy budú úzko špecializované na konkrétne časti tela. Tým sa zaručí aplikácia najnovších vedeckých poznatkov v medicíne.

Ortopédia bude prepojená aj s rehabilitáciou, ktorá sa u pacienta rozbehne hneď, ako to bude možné. Jej proces spoločne nastaví tím traumatológov, anestéziológov a fyziatrov. Pacient sa vďaka tomu rýchlejšie zotaví a riziko trvalých následkov sa výrazne zníži. Rehabilitačný tím nemocnice zároveň pacientovi poskytne podporu aj po prepustení z nemocnice a nastaví optimálny rehabilitačný program.

Európska úroveň

„Keď som dostal ponuku viesť v najmodernejšej nemocnici na Slovensku ortopédiu, dlho som neváhal. To, že môžem stáť pri zrode pracoviska, ktoré bude poskytovať špičkové ortopedické výkony, považujem za príležitosť, ktorú už druhý raz nemusím dostať,“ vysvetlil MUDr. Almási.

Jednu modernú ortopédiu už od nuly vystaval – v Dunajskej Strede. Netají, že jeho ambíciou je v Boroch vybudovať kliniku, ktorá bude mať v stredoeurópskom regióne výnimočné postavenie.
29.10.2022   /   Ostatné   /   Autor: PRomo   /    Foto: Dôvera

Ďalšie články