Rakúsko od pondelka zavedie celonárodný lockdown, elitné súťaže pred prázdnymi tribúnami

Rakúsko od pondelka zavedie celonárodný lockdown, elitné súťaže pred prázdnymi tribúnami
Rakúsko od pondelka zavedie celonárodný lockdown a od februára 2022 plánuje povinné očkovanie proti koronavírusu.
BRATISLAVA 19. novembra - V protiklade s vyjadrenia viacerých športových organizácií rakúska vláda v súvislosti s celoštátnym lockdownom zaviedla aj prísne opatrenia týkajúce sa športových podujatí. A urobila tak bez konzultácie s jednotlivými predstaviteľmi športu.

V Rakúsku od pondelka môžu pokračovať iba elitné športové súťaže, aj to bez divákov v hľadiskách. V krajine nebude platiť žiadne percentuálne obsadenie maximálnej kapacity či umožnenie návštevy súťaží zaočkovanými osobami. Pri menej obľúbených športoch a nižších súťažiach platí dokonca ich úplné prerušenie. Rozhodnutie padlo na rokovaní vlády s čelnými predstaviteľmi regiónov pri tirolskom jazere Achensee.
"Je to ťažké pochopiť, že všetky mnoho športov musíme prerušiť," uviedol na webe orf.at prezident organizácie Sport Austria Hans Niessl. Rovnako ako na Slovensku aj v Rakúsku politickým špičkám vyčítajú nedostatok komunikácie s predstaviteľmi športu.

Rakúska vláda zaviedla celonárodný lockdown na 20 dní s tým, že po desiatich dňoch príde k prehodnoteniu situácie. Rakúsko pôvodne od pondelka zaviedlo celonárodný lockdown pre nezaočkovaných, no počty nakazených ďalej výrazne stúpali, vláda preto podľa jej predstaviteľov nemala na výber a musela opatrenie rozšíriť na všetkých. V krajine denne pribúda päťciferný počet nových prípadov nákazy koronavírusom. Od februára 2022 plánujú Rakúšania zaviesť povinné očkovanie, detaily vláda plánuje doladiť v najbližších týždňoch.
19.11.2021   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články