Podľa budúceho ministra Keketiho chce nový rezort spájať spoločnosť, nie ju rozdeľovať

Podľa budúceho ministra Keketiho chce nový rezort spájať spoločnosť, nie ju rozdeľovať
Športová obec vo štvrtok podporila zamýšľaný vznik samostatného ministerstva športu a cestového ruchu.
BRATISLAVA 16. novembra - Ide o iniciatívu predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka, ktorá získala podporu na pracovnej konferencii slovenského športového hnutia so zástupcami predkladateľa k tvorbe a k úlohám novovznikajúceho ministerstva. Vznik nového rezortu je naplánovaný na január a prvým ministrom by sa mal stať Dušan Keketi.

Ten verí, že ministerstvo bude partnerom, ktorý bude prepájať aktérov v športe a v súčinnosti s nimi vytvárať úspešný projekt. "Bol som vychovaný vrcholovým športovcom, ktorý do mňa vštepil športové hodnoty. Tie využívam v živote. Nie je mojou ambíciou rozdeľovať spoločnosť, ale spájať. Budeme sa pozerať na okolité štáty a využívať skúsenosti z nich pre náš projekt. Budeme sa spoliehať aj na názory športovcov. Verím, že ministerstvo bude aj v ďalších obdobiach a na konci naše zámery pomenujeme ako úspešnú cestu," uviedol Dušan Keketi, podľa ktorého by mal nový rezort fungovať s približne 250 zamestnancami. O budúcom sídle ministerstva zatiaľ nepadla definitíva.
Keketi študoval na Ekonomickej Univerzite v Bratislave, na Obchodnej fakulte, odbor obchod a marketing a špecializoval sa na zahraničný obchod. V minulosti pôsobil ako riaditeľ marketingu a člen vedenia spoločnosti Škoda Auto Slovensko a v období rokov 2004 - 2015 pôsobil v spoločnosti Unicredit Leasing Slovakia. Od roku 2021 je predsedom predstavenstva spoločnosti Letisko Milana Rastislava Štefánika - Airport Bratislava.

Súčasný štátny tajomník MŠVVŠ pre šport Ján Krišanda upozornil, že vznik ministerstva športu a cestovného ruchu je veľkým zadosťučinením aj záväzkom. Za jednu z prvých veľkých výziev označil tvorbu nového, prepracovaného zákona o športe. V športovom hnutí pôsobí už viac ako tri desaťročia a pozná všetky jeho problémy. "Problémových oblastí je veľa, v poslednom čase o nich nikto s vami nekomunikoval. Aj z vlastnej skúsenosti viem, že funkcionári sa zmenili na byrokratických úradníkov a nemajú čas sa venovať športu. Medzi priority nového ministerstva bude odbúranie byrokracie,“ povedal Krišanda funkcionárom zväzov.
16.11.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SOŠV/ANDREJ GALICA

Ďalšie články