O víťazstvo vo výzve Vykroč na vrchol zabojovali tisíce turistov

O víťazstvo vo výzve Vykroč na vrchol zabojovali tisíce turistov
Celoslovenská turistická výzva „Vykroč na vrchol” má za sebou úspešný druhý ročník. Úlohou turistov bolo od 18. júna do 29. októbra zdolať štyri slovenské vrcholy a so svojimi „úlovkami” sa pochváliť na sociálne sieti.
BRATISLAVA 3.novembra - Do výzvy Národného športového centra sa zaregistrovalo takmer 2 000 ľudí, čo je sedemkrát viac ako v minulom roku. Informovalo o tom Národné športové centrum (NŠC).

Registračný formulár vyplnilo takmer 1 890 ľudí. „Teší nás, koľko ľudí sa nám podarilo výzvou zasiahnuť. Veríme, že sa nám do hôr podarilo prilákať nových turistov, ktorí prechádzky v našej prírode zaradia do svojho života,” uviedol Vladimír Baluška, riaditeľ Národného športového centra, ktoré medzigeneračnú výzvu zorganizovalo v rámci programu Erasmus+. Turisti sa môžu tešiť aj na tretí ročník výzvy, ktorý prinesie viacero noviniek.
„Naším cieľom bolo motivovať ľudí k tomu, aby do svojho života zaradili turistiku. Každý odborník vám potvrdí, že turistika je jedným z najideálnejších druhov pohybu. Objavujete krásy nášho Slovenska a zároveň zveľaďujete svoje zdravie,” vyjadril sa Vladimír Baluška.

Prvým krokom bola registrácia na webovej stránke. Po tom, ako súťažiacim prišla domov špeciálna čelenka Vykroč na vrchol, sa mohli pustiť do výzvy. Ich úlohou bolo zdolať štyri slovenské vrcholy, a to Téryho alebo Zbojnícku chatu, Ďumbier, Kriváň a Rysy. Na tom, kedy a s kým výzvu splnia, nezáležalo. Dôležité bolo stihnúť to do 29. októbra. Národné športové centrum pre výhercov pripravilo viac ako 40 výhier. „Do žrebovania o ceny bol zaradený každý, kto počas trvania výzvy zdolal všetky štyri vrcholy a svojím výkonom sa pochválil na Instagrame,” ozrejmil Vladimír Baluška z Národného športového centra.
„Pre tých, ktorí si netrúfli na dvojtisícovky, ale sú vášnivými turistami, prebehla v polovici septembra v rámci projektu celoslovenská výzva „Vykroč na vrchol, Slovensko”. Zatiaľ čo v hlavnej výzve išlo o prevýšenia, v doplnkovej išlo o najmä o radosť z pohybu. Úlohou turistov bolo vykročiť na akýkoľvek štít, vrchol či kopec na Slovensku, a to bez ohľadu na prevýšenia či prejdené kilometre. Ak sa navyše odfotili s rozcestníkom a fotografiu uverejnili na svojom Instagrame spolu so súťažnými hashtagmi, boli zaradení do súťaže o skvelé vecné ceny," dodalo NŠC.
3.11.2022   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA

Ďalšie články