Na Slovensku by mohlo vzniknúť ministerstvo športu a cestovného ruchu, šéf SOŠV o tom diskutoval s predsedom parlamentu

Na Slovensku by mohlo vzniknúť ministerstvo športu a cestovného ruchu, šéf SOŠV o tom diskutoval s predsedom parlamentu
Na Slovensku by v budúcnosti mohlo vzniknúť ministerstvo športu a cestovného ruchu, ako je to vo viacerých európskych krajinách.
BRATISLAVA 24. marca - O tejto otázke diskutovali vo štvrtok prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel a predseda parlamentu Boris Kollár. Ako SOŠV informoval, udialo sa tak pri príležitosti krstu publikácie o Európskom olympijskom festivale mládeže 2022 v Banskej Bystrici.

„Poslanec Igor Kašper otvoril túto tému aj počas nedávnej parlamentnej debaty k tretej hodine telesnej výchovy. V súčasnosti je šport začlenený pod ministerstvo školstva a v rámci neho má vlastného štátneho tajomníka,“ pripomenul SOŠV.

Predseda parlamentu na stretnutí v sídle SOŠV vyzdvihol najvyššieho predstaviteľa tejto organizácie. Ocenil, že nepatrí medzi kariérnych funkcionárov a prišiel z inej sféry. „Dokáže tak prepojiť podnikateľské skúsenosti s myšlienkami športu a ešte viac ho zviditeľniť. Je dôležité, aby predstavitelia športových zväzov mali aj iný rozmer a pohľad, nielen športový. Potom sa dostavujú výsledky, čoho dôkazom je aj Slovenské olympijské a športové múzeum,“ povedal Kollár po návšteve.
24.3.2023   /   Ostatné   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: www.olympic.sk

Ďalšie články