Beh pre život: Slovensko podporí dobrú vec po štvrtý raz

Beh pre život: Slovensko podporí dobrú vec po štvrtý raz
O necelý mesiac zaplavia tisíce bežcov v tyrkysových tričkách a známe osobnosti centrá piatich slovenských miest. Nadácia Tesco a Nadácia Výskum rakoviny organizujú už štvrtý ročník celoslovenského charitatívneho podujatia Beh pre život, ktorý je čoraz populárnejší.  Doteraz sa Behu pre život na Slovensku zúčastnilo vyše 15 000 ľudí!  Cieľom Behu je urobiť niečo pre svoje zdravie a zároveň prispieť na dobrú vec. Tento rok bežci prispejú na unikátny prístroj ELISpot dôležitý pre výskum rakoviny a pre prípravu protinádorových vakcín.

Aké sú novinky Behu pre život 2011?

 
 „Projekt Beh pre život je čoraz populárnejší, preto okrem pôvodnej Bratislavy, Nitry, Prešova a Žiliny ho rozširujeme o ďalšie mesto – Trenčín.  Môžeme sa pochváliť aj novými patrónmi, ktorí rozšírili rady priaznivcov a podporovateľov projektu. V Bratislave  bude v premiére pri štarte tento rok aj charizmatický herec Jozef Vajda, v Prešove rodáčka a úspešná mladá hudobníčka Katarína Knechtová a Trenčín podporí slovenský hokejový hrdina a kapitán Dukly Trenčín Ľubomír Sekeráš, povedal Michal Dyttert za Nadáciu Tesco, ktorú spoločnosť Tesco založila tento rok. Nadácia Tesco plne nahradí Fond Tesco a bude sa v širšej miere venovať pomoci a podpore neziskového sektora – napríklad v oblasti darcovstva či firemného dobrovoľníctva.

Okrem vyššie spomínaných nových patrónov Bratislavu už tradične podporí operný spevák Martin Babjak, ktorý sa Behu pre život zúčastní už štvrtý rok, spolu s medzinárodnou prezentérkou aerobiku a kondičnou trénerkou Luciou Medekovou. Nitrianskych účastníkov odštartujú aj v tomto roku herci Divadla Andreja Bagara Eva Pavlíková a jeho riaditeľ Ján Greššo. V Žiline bude opäť čestným patrónom Behu známy futbalista, bývalý 27-násobný reprezentant Slovenska, Vladimír Labant.

Termíny Behov (vždy ide o soboty):
     Prešov - 14. máj 2011 o 15:00 h na Námestí Legionárov
     Žilina – 21. máj 2011 o 15:00 h na Námestí A. Hlinku
     Nitra – 28. máj  2011 o 11:00 h spred Divadla A. Bagara
     Bratislava - 4. jún 2011 o 11:00 h na Kamennom námestí
     Trenčín – 11. jún 2011 o 15:00 h na Mierovom námestí

Beh môže podporiť každý
Výhodou podujatí je, že sa ich môže zúčastniť každý bez rozdielu veku či fyzickej kondície, vrátane rodičov s celkom malými deťmi. Môžu sa ho zúčastniť tak športovci, ako aj ľudia menej športovo zdatní. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť tempom, aké si zvolia. Behy sú nesúťažné a premyslené tak, aby sa dalo ísť nielen s deťmi v kočíku, ale aj  so štvornohým miláčikom. Účastníci dostanú na štarte tyrkysové tričko a štartovné číslo.  V cieli potom  medailu, malé občerstvenie – ovocie, nápoj a tašku s darčekmi od partnerov projektu.

Ako možno prispieť?
Celý zisk z verejnej finančnej zbierky – zo štartovného, z predaja šnúrok, zo zaslaných finančných príspevkov a darcovských SMS (DMS), z on-line sponzoringu aj finančných darov pôjde na konto Nadácie Výskum rakoviny. Nadácia za vyzbierané peniaze kúpi prístroj na výskum rakoviny ELISpot. Aj tí, ktorí sa behu nezúčastnia, môžu do verejnej zbierky prispieť  ľubovoľnou sumou.

Všetky informácie o behoch vrátane trasy a možností prispenia sú na internetovej stránke www.behprezivot.sk alebo na facebookovej stránke Tesco Beh pre život a na Youtube.


23.4.2011   /   Ostatné   /   Autor: PR

Ďalšie články