Áno, AI beh! Jesenné číslo Behame.sk už v predaji

Áno, AI beh! Jesenné číslo Behame.sk už v predaji
Jesenné číslo magazínu Behame.sk prináša 84 strán bežeckého čítania.  V predaji od 9. októbra.
Opäť tu máme jeseň. Dni sú kratšie, listy stromov farebnejšie, chodníky mokrejšie a naša vôľa odbehnúť si tradičnú dávku kilometrov dostáva viac zabrať. Ale veríme, že sa nedáte ničím odradiť. Vitajte v spoločnosti ďalšieho vydania magazínu Behame.sk.

V titulku sme si pomohli slovnou hračkou. AI, čiže umelá inteligencia, je nepochybne najväčší fenomén našej éry. Podobne ako mnoho iných technológií, môže byť dobrým sluhom, ale zlým pánom. A hoci sa to nezdá, táto najmodernejšia technológia preniká AJ do behu. Žiadny chatbot za vás neodbehne ani meter, ale môže byť veľmi užitočný pomocník. Ako? Dozviete sa v téme jesenného čísla.
Od Tatier k Dunaju je najpopulárnejší štafetový beh na Slovensku. Každý rok sa na beh z Jasnej do Bratislavy vydá okolo dvesto tímov, ktoré majú šesť až dvanásť členov a tí sa postupne striedajú na jednotlivých úsekoch. Organizátori vyhlasujú súťaž len pre štafety. Trať má predsa len 345 kilometrov. Nájdu sa však správne trafení blázni, ktorí si túto porciu dávajú sólo.

Michal Šula je rodák z Vojvodiny, potomok Slovákov z Dolnej zeme. Kedysi fajčil (a riadne) a zvykol si aj vypiť. Okrem toho sledoval šport a sníval o tom, že raz zabehne maratón. Tento sen neustále odkladal. Keď mal 39 rokov, zaťal sa. Tri dni si nezapálil a začal behať. Neodradili ho ani pochybnosti najbližších. Keď si chcel kúpiť bežecké topánky, manželka ho odhovorila, vraj sú to vyhodené peniaze. Tak si na polmaratón požičal synove (topánky, nie peniaze).

A teraz strih o niekoľko rokov. Michal Šuľa má dnes 49. Je ostrieľaný ultramaratónec a nedávno zabehol Od Tatier k Dunaju sólo za rekordných 43 hodín! Ako to dokázal, prečo behá a čo ho ešte čaká? Prečítajte si príbeh tohto výnimočného človeka.

Bežecký guru Miloš Škorpil nám vysvetlí, že telo bežca, to nie sú len svaly, šľachy, úpony, kĺby, kosti, srdce a pľúca, ale aj žalúdok, pečeň, črevá, pokožka, cievy, imunitný, lymfatický a nervový systém. S Igorom Bukovským a Ivanou Kachútovou rozlúskneme dilemu bežca - jesť či nejesť - pred, počas a po tréningu. Pozrieme sa aj pod Mont Blanc na jednu z najväčších bežeckých akcií planéty - neoficiálne majstrovstvá sveta v ultra traile. Posvietime si na čelovky, bez ktorých sa bežci nezaobídu počas tréningu v tme či v šere.

K tomu už tradične ponúkneme užitočné rady, bežecké novinky, rozhovory a veľa pestrého čítania.
 
Vidíme sa vonku, beháme.

6.10.2023   /   Ostatné   /   Autor: br

Ďalšie články