Garmin predstavil novinku pre triatlonistov. Forerunner 920XT

Garmin predstavil novinku pre triatlonistov. Forerunner 920XT
Americká značka Garmin ohlásila novú generáciu multišportových hodiniek vhodných pre širokú škálu, predovšetkým vytrvalostných športových disciplín. Nové hodinky nesú označenie Forerunner 920XT a vychádzajú z veľmi úspešného modelu Forerunner 910XT.
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
//www.youtube.com/embed/l_abOauUZUM


Medzi významné inovácie modelu Forerunner 920XT patrí nový dizajn. Podobne, ako predchádzajúci model si zachoval Forerunner 920XT obdĺžnikový displej, ktorý je ale teraz farebný. Displej ponúka vysokú variabilitu zobrazovaných informácií, od jednej veličiny zobrazenej skutočne veľkými ciframi, až po kombináciu štyroch, rovnako veľkých a dobre čitateľných hodnôt.

Podobne, ako starší Forerunner 910XT, aj nový model zachoval ovládanie pomocou veľkých tlačidiel umožňujúcich použitie športtesteru aj v extrémne náročných podmienkach, vrátane možnosti ovládania hodiniek v zimných rukaviciach. Oproti predchádzajúcej verzii sú nové hodinky výrazne ľahšie a tenšie. Hmotnosť 920XT je len 61 gramov, čo je o 15% menej oproti staršiemu modelu, hrúbka hodiniek sa zmenšila takmer o 1/5 na necelých 13 mm! Hodinky používajú plne ohybný remienok, ktorý sa ľahko prispôsobí rôznym tvarom a veľkosti zápästia. Remienok je navyše husto perforovaný pre jednoduchšie odvádzanie potu.

Medzi významné zdokonalenie patrí plnohodnotná funkčnosť hodiniek s výdržou až 16 týždňov na jedno nabitie. Forerunner 920XT je vybavený novým čipom pre príjem satelitného signálu ako amerických družíc GPS, tak aj družíc ruského systému GLONASS.

Forerunner 920XT je navrhnutý tak, aby bol schopný podrobne zmerať a zaznamenať širokú škálu športových aktivít, vrátane behu, cyklistiky a plávania. Všetky uvedené aktivity je schopný merať ako vo vnútri (v hale, v bazéne, na trenažéri ...), tak aj vonku. Pre každú zo športových disciplín ponúkajú hodinky špeciálne navrhnuté funkcie.

Bežecký tréning

Pri bežeckom tréningu sú v hodinkách k dispozícii pokročilé funkcie Running Dynamics, ktoré merajú a vyhodnocujú dobu kontaktu chodidla bežca so zemou, vertikálnu osciláciu hrudníka bežca prezrádzajúcu aký efektívny má bežec odraz, alebo kadenciu behu bez nutnosti použitia samostatného nožného senzora. Počas začiatku tréningu hodinky overujú regeneráciu a pripravenosť organizmu na novú tréningovú dávku a po ukončení tréningu vyhodnotia dosiahnuté VO2max a odporučia potrebnú dobu regenerácie. V priebehu tréningu hodinky upozorňujú bežca pomocou zvukových a vibračných alarmov. Beh sa dá automaticky rozdeliť na úseky, ktoré bežca priebežne informujú o dosiahnutom čase / tempe a pomocou užívateľsky definovateľných upozornení / bannerov poskytujú porovnania s naplánovaným tempom alebo ďalšími veličinami. Pre vyznávačov ultra dlhých behov má Forerunner 920XT k dispozícii nielen sekundový záznam trate s výdržou 24 hodín prevádzky na jedno nabitie akumulátora, ale tiež UltraTrac mód záznamu s predĺženou výdržou až 40 hodín na jedno nabitie.

Cyklistika

Forerunner 920XT ponúka meranie hodnôt VO2max nielen pri behu, ale ako prvý aj pri cyklistike. Výkonnostných cyklistov a triatlonistov poteší kompatibilita s ANT + wattmetrami vrátane wattmetrov Garmin Vector S a Garmin Vector, vrátane podpory novo predstavených funkcií Cycling Dynamics, ktoré sú pomocou pedálov Garmin Vector schopné vyhodnotiť štýl šliapania, tlak a ťah na pedál alebo rozpoznať jazdu v sede a v stoji . Pre presnejšie vyhodnotenie sklonu a výškových rozdielov sú hodinky vybavené presným barometrickým výškomerom s automatickou kalibráciou podľa GPS. Stránky, ktoré hodinky zobrazujú počas cyklistického tréningu, sú podobne, ako u ostatných športov plne užívateľsky konfigurovateľné vrátane počtu a veľkosti zobrazovaných veličín. Garmin Forerunner 920XT má pripravený samostatný profil pre cyklistický tréning vnútri, na trenažéri. Nie je preto nutné pri jazde na tranažéri zložito prestavovať zobrazované dáta alebo ručne vypínať GPS. Všetko sa automaticky nastaví hneď po výbere príslušného športového profilu.

Plávanie v krytom bazéne a v prírode

Vďaka odolnosti proti vode do 5ATM je možné Forerunner 920XT použiť pre súvislé plávanie. Oproti Forerunner 910XT ponúka novú možnosť záznamu plaveckých cvičení, pri ktorých sa nepohybuje ruka s hodinkami. Majú k dispozícii dva typy stopiek pre meranie času prestávky a možnosť nastavenia vzdialeností alebo časových plaveckých alarmov. Pri plávaní ponúkajú hodinky jednoduché rozpoznanie režimu plávania a prestávky pomocou inverzných displejov. Podobne ako Forerunner 910XT, aj jeho nástupca je schopný v bazéne automaticky rozpoznať plavecký štýl, zmerať odplávanú vzdialenosť, zmerať plavecké tempo, počet záberov, efektivitu plávania a rad ďalších plaveckých veličín. Pri plávaní v prírode sú hodinky schopné merať vzdialenosť a zaznamenať odplávanú trajektóriu. Plávanie v prírode je ale možné merať len pri plaveckých spôsoboch pri ktorých sa ruka vynára nad hladinu vody, najlepšie pri plávaní kraula.

Forerunner 920XT má novo integrovaný monitor pohybových aktivít a na pozadí hodiniek dokáže merať denný pohyb (počet krokov) a zvukovým alebo vibračným alarmom upozorniť na dlhšie trvajúce obdobie nečinnosti. Do hodiniek bola pridaná tzv. Smart notifikácia umožňujúca prepojenie hodiniek s chytrými mobilnými telefónmi a využitie displeja hodiniek pre čítanie SMS, emailov, informácií o stretnutiach, prichádzajúcich či stratených hovoroch.

Ak chcete natáčať svoj ​​tréning pomocou akčnej kamery, má Forerunner 920XT možnosť bezdrôtového ovládania kamier Garmin VIRB a VIRB ELITE. Obe kamery ponúka pre účely vyhodnotenia tréningu možnosť spojenia záznamu z kamery s dátami meranými pomocou GPS a pripojených snímačov do jedného videa.

Garmin Forerunner 920XT sa na Slovensku začne predávať najneskôr do konca októbra 2014. Dostupný bude v dvoch farebných kombináciách a v dvoch verziách balení. Za tú bez hrudného pásu si Garmin vypýta 449 EUR, za balenie, v ktorom bude aj hrudný pás s akcelerometrom Garmin HRM Run, zaplatíte 499 EUR.


10.10.2014   /   Novinky   /   Autor: garmin.cz   /    Foto: garmin.cz

Ďalšie články