Bež chlapče, bež… Pripravuje sa nová kniha o vytrvalcovi, ktorý sa vydal na neobyčajnú cestu na mesiac

Bež chlapče, bež… Pripravuje sa nová kniha o vytrvalcovi, ktorý sa vydal na neobyčajnú cestu na mesiac
Podporte vydanie knihy a spoznajte životný príbeh Petra Poláka, malého – veľkého muža, vytrvalostného bežca, ktorý sa pred 52 rokmi vydal na neobyčajnú cestu na mesiac.
Ponorte sa s nami do stránok tejto knižnej publikácie, ktorá zachytáva "neobyčajnú cestu na mesiac" opisujúcu životný príbeh Petra Poláka, nenapodobniteľného vytrvalostného bežca, ktorý počas dlhých 52 rokov neúnavne trénoval, pretekal, no tiež vychovával svojich nasledovníkov.

Kto je Peter Polák? Neúnavný vytrvalec, bežec, tréner a športový nadšenec telom i dušou...

Peter bol celý život známy tým, že svoje tréningové dávky kombinoval s behmi do práce a späť domov. Počas svojej bohatej bežeckej kariéry, trvajúcej dodnes už 52 rokov, vyhral celkovo 22 maratónskych behov a na svojom konte má rekordný počet 47 účastí na najstaršom maratóne Európy – Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach.
Neskôr sa preslávil aj na mnohých ultra dlhých behoch, z ktorých si cení najmä víťazstvo v pretekoch na 100 km vo francúzskom Chavagnes. V jeho podrobne vedených tréningových denníkoch nájdeme záznamy dokumentujúce zdolanie neuveriteľných 400 000 kilometrov. A tak svojím neutíchajúcim bežeckým úsilím už prekonal vzdialenosť, ktorá od seba delí našu Zem od mesiaca.

Peter Polák zasvätil život behu a ľuďom vo svojom okolí. Ako tréner stojí za prípravou viacerých maratónskych bežcov a svojim zanietením sa pričinil aj o zrod dnes už legendárnej bežeckej skupiny z košického sídliska Nad jazerom.

,,Beh sa stal mojou osudovou vášňou ihneď po tom, ako som k nemu privoňal na základnej vojenskej službe. Po návrate z nej som sa náhle rozhodol zavesiť na klinec kopačky, ktoré som si obúval v okresných súťažiach... a tak to vlastne celé začalo"

Kniha, ktorej vydanie je naplánované na koniec marca roku 2024 je členená do viacerých častí postupne mapujúcich jednotlivé životné a bežecké etapy Petra Poláka.

Nechýba bohatá fotografická časť, ani výpovede a obzretia viacerých jeho priateľov.

V unikátnej štatistickej časti sú zhrnuté všetky mesačné tréningové prehľady, jednotlivé víťazstvá i chronologicky usporiadané účasti na Medzinárodnom maratóne mieru.
15.2.2024   /   Novinky   /   Autor: bk

Ďalšie články