Skokanským mostíkom neotriasali len bežecké tenisky, ale aj emócie

Skokanským mostíkom neotriasali len bežecké tenisky, ale aj emócie
Strmá trať preverila každého jedného muža, ženu, hasičov, všetky štafetové tímy, skúsených bežeckých „štamgastov“, ale aj nováčikov na štarte, ktorí si odhodlane prišli po svoj zážitok na celý život.
Najrýchlejším na najdrsnejšej tatranskej trati sa stal v mužskej kategórii s rovnakým časom ako minulý rok, 03:23 minút, Jozef Hlavčo. Pretekov sa zúčastnil už po tretí krát, a tri krát si odniesol titul víťaza.

„Red Bull 400 opäť ukázal svoj vysoký štandard. Základom mojej taktiky bolo nepozerať sa na druhých a sústrediť sa na svoj vlastný výkon. Celý čas som sa snažil zachovať pokoj a nepanikáriť, no prekvapilo ma, koľko energie som mal v poslednej etape. Môžem povedať, že som vyhral s prehľadom,“ tešil sa Jozef Hlavčo.

Medzi ženami dnes dominovala Eszter Hortobágyiová, ktorá tento rok finále zabehla za 04:24 minút, a s prehľadom tak pokorila aj väčšinové mužské osadenstvo. Za mužskú štafetu si odniesol prvenstvo tím Čim Fit s časom 2:19 min a za zmiešanú STG Prievidza s časom 2:51.
PRETEKY TRADIČNE PRILÁKALI AJ ZNÁME TVÁRE

„Pravdupovediac som si myslel že štafeta bude jednoduchšia než celá trať, no mýlil som sa a bolo to mega náročné. Klobúk dole pred všetkými, čo to dnes dali. Dnes to pre mňa nebolo o výkone, ale o tom, aby som sa najmä zabavil s kamarátmi“ okomentoval svoj výkon vodný slalomár Jakub Grigar, ktorý si zabehol mužskú štafetu spoločne s Marošom Molnárom, Števom Eiselem a Michalom Barbierom.

„Bol to brutálny masaker, no hodnotím to pozitívne. Každý vie, že milujem šport, no toto čo ma dnes čakalo na štafete, som ešte nikdy nezažil! Tak mi stuhli nohy, že som ani nedokázal ohnúť kolená. Keby som sa dnes dal na celú trať, asi by som do konca dňa rozdýchaval hore na mostíku. Klobúk dole pred všetkými dnešnými súťažiacimi“ nadšene okomentoval svoju účasť v štafete Maroš Molnár.

„Neexistuje ale, aby som na budúci rok skončil šiesty, ďalší ročník idem vyhrať,“ dodal energicky.

S podobným nadšením okomentoval svoj výkon aj Boris Oravec, niekoľkonásobný majster sveta v hokejbale.

„Red Bull 400 hodnotím ako brutálne peklo, no zároveň krásnu eufóriu na záver. Preteky neboli len o kondičke, ale aj o odhodlaní. Bola to moja prvá 400-ka a splnil som si svoj cieľ zabehnúť za menej ako 5 minút. Budúci rok sa chcem však určite prekonať a začnem s prípravou skôr“, okomentoval Boris, ktorý do finále dobehol v čase 4:35.

Vysoké Tatry aj bežecké preteky Red Bull 400 boli 10. septembra 2022 opäť naozaj epické, vďaka počasiu vskutku nepredvídateľné a dobrodružné.


11.9.2022   /   Krosové behy   /   Autor: br   /    Foto: Matus Zetak Red Bull Content Pool

Ďalšie články