Volko vynechá utorkový míting v Ostrave, zvolil si oddych a tréning

Volko vynechá utorkový míting v Ostrave, zvolil si oddych a tréning
Elitný slovenský šprintér Ján Volko mal po minulotýždňovej účasti na míting v kazašskej Astana štartovať už v utorok na podujatí Czech Indoor Gala v Ostrave, no 27-ročný Bratislavčan napokon zmenil plány a odvolal svoju účasť.
BRATISLAVA 29. januára -  "Vzhľadom na náročné cestovanie z Kazachstanu z pretekov v Astane a s tým súvisiacu únavu sme sa po porade v tíme rozhodli vynechať utorkový štart na ostravskom mítingu," vysvetlil Ján Volko podľa správy Slovenského atletického zväzu (SAZ).
Držiteľ medailového kompletu z halových majstrovstiev Európy v Astane postúpil výkonom 6,70 sekundy do finále a finišoval v ňom siedmy (6,72 s). "Po vynútenej pauze v prvej polovici januára zavinenej zranením doprajem radšej organizmu viac regenerácie a tiež aj potrebný tréning pred ďalším štartom na mítingu v Toruni 6. februára," doplnil Volko.

Jeho vrcholom halovej sezóny bude v úvode marca svetový šampionát v škótskom Glasgowe. Ešte počas zimnej prípravy avizoval, že by tam chcel potvrdiť dobrú formu a priblížiť sa k svojmu osobnému rekordu. Je ním výkon 6,55 s z Madridu ešte z februára 2020.

29.1.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SAZ (nb)

Ďalšie články