Volko v Portugalsku trénoval v piesku aj v borovicových lesíkoch, v lete je jeho prioritou dvojstovka

Volko v Portugalsku trénoval v piesku aj v borovicových lesíkoch, v lete je jeho prioritou dvojstovka
Elitný slovenský šprintér Ján Volko má za sebou sústredenie v Portugalsku a už v nedeľu ho čaká úvodný štart v "letnej" časti sezóny 2022. Dvadsaťpäťročný bratislavský rodák začne túto časť ročníka v Ostrave dvojstovkou v českej extralige. 
BRATISLAVA 13. mája - O desať dní neskôr ho čaká stovka v nemeckom Dessau a v závere mája opäť 200 m v Ostrave na Zlatej tretre. V úvode júna absolvuje 100 m v poľskom meste Bydgoszcz a 9. júna by mal na mítingu P-T-S v Šamoríne bežať na 100 aj 200 m. 

So sústredením na juhu Portugalska je Volko spokojný. "S výnimkou jedného tréningu, keď dosť pršalo, nám všetko vyšlo, ako sme chceli a očakávali. Z tohto hľadiska môžem byť ja i moji tréneri maximálne spokojní. Na štadióne sme boli počas pobytu asi len trikrát, veľkú väčšinu času sme trénovali v pieskových dunách na pláži, v okolitých borovicových lesíkoch, kde sme behali úseky, a tiež v posilňovni. Na pláži sme absolvovali štyri až päť tréningov týždenne, dokonca aj v piesku sme behali úseky. Pravda, len v čase odlivu, bežne sa tam nedalo behať,“ priznal v rozhovore pre SAZ.
Aké očakávania má pred prvým štartom v tejto časti sezóny? "Vyzerá to dobre, aj keď sme ešte nešli do extrémnych rýchlostno-vytrvalostných vecí. Viac sme sa venovali tempovým úsekom, ktoré som zvládal celkom dobre. Napríklad už po návrate z Portugalska som absolvoval klasický tréning 8 x 200 m a v porovnaní s novembrovým kempom v Turecku som si vylepšil priemer o tri desatiny, čo signalizuje zlepšenie. Ako na tom reálne som, uvidíme až v Ostrave. Som však pripravený zabehnúť kvalitný výkon. Vopred však nechcem hovoriť o konkrétnych časoch, aby som sám sebe dopredu nepodrážal nohy..." prezradil halový majster Európy na 60 m z Glasgowa 2019.

Informoval tiež, že jeho priorita v tejto sezóne je dvojstovka. "V tejto disciplíne je väčšia šanca dostať sa na majstrovstvá sveta a Európy a uspieť. Chcem sa na ňu naplno koncentrovať. Dúfam, že to bude dobrá voľba a už sa celkom sa na atletické leto teším," dodal Volko.
13.5.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SAZ / Naďa Bendová

Ďalšie články