Volko sa na halovú sezónu pripravuje v JAR, v známom prostredí našiel vhodné podmienky

Volko sa na halovú sezónu pripravuje v JAR, v známom prostredí našiel vhodné podmienky
Elitný slovenský šprintér sa v súčasnosti už venuje príprave na nasledujúcu halovú sezónu, ktorej vrcholom pre neho budú halové majstrovstvá Európy v tureckom Istanbule naplánované na 3. až 5. marec 2023. 
BRATISLAVA 2. decembra - Tam bude obhajovať bronz zo šprintu na 60 m z vlaňajška. Dvadsaťšesťročný Bratislavčan je už druhý týždeň v Juhoafrickej republike, kde trénuje v Potchefstroome v nadmorskej výške 1340 metrov nad morom. Okrem Volka sú tam aj členovia jeho tréningovej skupiny."Vrátili sme sa do známeho prostredia a sme spokojní s výbornými tréningovým podmienkami a najmä teplom, ktoré je pre náš tréning dôležité. Zdravotne je všetko v poriadku a okrem práce máme vyplnený aj voľný čas, pretože miest, ktoré by sme chceli vidieť, je dostatok. Sme šťastní za túto možnosť," informovala z JAR Volkova trénerka Naďa Bendová.

Volko z Potchefstroome potvrdil, že sústredenie zatiaľ prebieha podľa plánu a v dobrej nálade. "Počasie je síce premenlivé, ale na tréningy ideálne. Už sme behali aj naše 'obľúbené' kopce," poznamenal Ján Volko. Štvrtý muž z tohtoročných ME na stovke zotrvá v JAR do druhej polovice decembra, potom sa vráti na Slovensko. V halovej sezóne plánuje úvodný štart na mítingu Elán v Bratislave 29. januára. Program ďalších štartov až do spomenutých HME jeho realizačný tím dotvára v týchto dňoch.
2.12.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Top Athletics / NB

Ďalšie články