VIDEO: Volko sa stal majstrom Slovenska v šprintoch, Ledecká má takmer istú účasť na MS v Eugene a Kučera na ME v Mníchove

VIDEO: Volko sa stal majstrom Slovenska v šprintoch, Ledecká má takmer istú účasť na MS v Eugene a Kučera na ME v Mníchove
Šprintér Ján Volko sa stal majstrom Slovenska v pretekoch na 100 m aj 200 m.
BRATISLAVA 27. júna - V prvý deň atletických majstrovstiev Slovenska v Trnave bol v akcii aj najlepší slovenský šprintér Ján Volko, pri súťažnom návrate triumfoval v pretekoch na 100 m s časom 10,36 s. Na ženskej "stovke" sa tešila z víťazstva Viktória Forster, ktorá si v rozbehu zlepšila osobné maximum na 11,46 s a vo finále zabehla za 11,51 s. Daniela Ledecká sa takmer s istotou predstaví na júlových MS v americkom Eugene, v pretekoch na 400 m prekážok zvíťazila s výkonom 56,40 s. V rovnakej disciplíne uspel medzi mužmi Martin Kučera (50,56 s), ktorý sa priblížil k účasti na ME v Mníchove.

"Ten čas je dokonca lepší ako sme pred štartom tu v Trnave očakávali. A dáva veľký prísľub aj k ďalším štartom. Cítil som, že to má dobrý ťah a čo som sa stihol rozprávať z trénerkou Naďou Bendovou, tak chýbal tomu možno o niečo dlhší krok. Ale inak som maximálne spokojný. Najdôležitejšie je, že to noha vydržala," uviedol Volko po svojom triumfe na "stovke", citoval ho oficiálny web Slovenského atletického zväzu. Mesiac nesúťažil pre zranenie svalu. Vo finále skončil za ním druhý Jakub Nemec (10,69 s) a tretí Samuel Beladič (10,78 s).

Ledecká využila neúčasť Emmy Zapletalovej a zaostala za svojím osobným rekordom len o 39 stotín sekundy. "Dúfam, že týmto časom som to teda potvrdila a že na tie majstrovstvá sveta odletím. A verím, že sa nám podarí formu načasovať tak, aby som sa na vrcholnom podujatí dostala pod hranicu 56 sekúnd," povedala Ledecká, ktorá by vďaka titulu a bonusovým bodom za dosiahnutý čas mala postúpiť na svetový šampionát.
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20220626-hw-b020141e-0b57-4375-b26d-af73067358d0
Kučerovi patrí aktuálne postupové miesto v rebríčku, ktoré určuje účastníkov ME. "Samozrejme potešilo ma to, že som zase udržal tých mladých chalanov za sebou. Bol to, myslím si, kvalitný výkon. Bude tam sto bodov a bonus k tomu. Len ma mrzí, že to počasie pre nás štvorstovkárov v Trnave opäť veľmi nevyšlo. V protiľahlej rovinke fúkal silný vietor, takže som musel mierne upravovať môj bežecký rytmus," skonštatoval Kučera, ktorý zdolal vo finále mladíkov Mateja Balucha (50,89 s) a Patrika Dömötöra (51,06 s). Obaja ešte majú šancu dostať sa do Mníchova.

Forster nedokázala vo finále zopakovať svoj rekordný výkon z rozbehu, no aj tak bola spokojná: "Ten rozbeh mi vyšiel skvele. Už od štartu som cítila, že to je dobré. Do finále som išla s čistou hlavou a išla som si za titulom, čo sa aj podarilo."
Volko triumfoval aj v druhom šprinte na majstrovstvách Slovenska

Šprintér Ján Volko potvrdil svoju kvalitu aj v druhý deň na atletických majstrovstvách Slovenska v Trnave, v pretekoch na 200 m triumfoval s časom 21,04 s. Druhý slovenský titul pridala aj Viktória Forster, ktorá uspela v šprinte na 100 m prekážok s časom 13,36 s. Šimon Bujna zvíťazil v pretekoch na 400 m v najlepšom výkone sezóny 46,60 s, Gabriela Gajanová obhájila zlato na 800 m s časom 2:07,37 min.

"Tá siedma dráha určite nepatrí k mojim obľúbeným, ale na to sa vyhovárať určite nebudem. Bežal som si svoj beh, ibaže ten protivietor spravil svoje, takže to nebol žiaden úžasný výkon. Ale teším sa, že to noha zvládla a čo som do rankingu zapísal, to tam je a ideme ďalej," uviedol Volko po svojom druhom zlatom výkone, citoval ho oficiálny web Slovenského atletického zväzu. Na majstrovstvách Slovenska súťažil po mesačnej prestávke pre zranenie svalu.
Forster využila neúčasť Stanislavy Škvarkovej, ale nepriblížila sa k svojmu nedávnemu slovenskému rekordu z Fínska (13,12 s). "Škoda toho protivetra a navyše som aj zakopla o poslednú prekážku, čo ma tiež mrzí. Ale vzhľadom k tomu všetkému som v podstate spokojná," uviedla slovenská šprintérka.

Bujna mal v pretekoch na 400 m silnú konkurenciu, druhý Patrik Dömötör si vytvoril osobný rekord s časom 46,82 s. Slovenská štafeta na 4x400 m stále bojuje o účasť na ME v Mníchove. "Mám taký pocit, že takto kvalitná štvorstovka sa na majstrovstvách Slovenska nebežala už poriadne dlho. A to opäť potvrdzuje, že to bol dobrý nápad s tou štafetou a jej postupom do Mníchova. Všetkým nám to pomáha, pretože všetci sa tam chcú dostať," skonštatoval Bujna. "Tesne pred štartom ma poštípal ovad, ale kto vie, možno práve to mi pomohlo. Naozaj som prekvapený, ako ľahko to išlo. A v závere som vôbec nestuhol. Nuž, to bude asi tá forma," doplnil Dömötör.

Gajanová sa tiež posťažovala na silný protivietor, ktorý ovplyvnil výkony väčšiny atlétov: "Rozbehla som to dobre a aj pocitovo to bolo fajn. Akonáhle som však prišla do cieľovej rovinky, tak ma prekvapil celkom silný protivietor."
27.6.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Marián Bartoš / Video: TA3

Fotogaléria

Ďalšie články