VIDEO: V Humennom vznikol mestský atletický areál za takmer 970-tisíc eur

VIDEO: V Humennom vznikol mestský atletický areál za takmer 970-tisíc eur
V Humennom dnes slávnostne otvorili mestský atletický areál na Hrnčiarskej ulici.
HUMENNÉ 30. septembra - Investíciou za takmer 970-tisíc eur získalo nový atletický vzhľad futbalové ihrisko pri Mlyne, na ktorom zrekonštruovali nefunkčný antukový ovál a vybudovali atletické sektory. Realizátorom stavby bola spoločnosť Šport Nitra s.r.o. z Nitry. Sumou 250-tisíc eur výstavbu atletického štadióna podporil Slovenský atletický zväz a 115-tisíc eur poskytol Prešovský samosprávny kraj. Na slávnostnom otvorení nového areálu sa okrem iných zúčastnili aj olympijský víťaz Matej Tóth a európsky šprintérsky šampión Ján Volko.
Ako konkretizoval Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, vybudovaný je 400-metrový tartanový ovál so šiestimi bežeckými dráhami, ktorého súčasťou je 110-metrová rovinka s ôsmimi bežeckými dráhami. Súčasťou bežeckého oválu je tiež vodná priekopa s osadenou pevnou prekážkou. Za futbalovými bránkami sa nachádzajú sektory pre disciplíny skok do výšky s viacúčelovou plochou, skok o žrdi, vrh guľou, hod diskom, kladivom i oštepom. Pri bežeckej rovinke si nájdu svoje miesto skokani do diaľky a trojskokani. „Z veľkých športov nám chýbal stánok pre atletiku. Je matkou všetkých športov, môžu ju využívať nielen špecialisti – profesionálni atléti, ale aj prívrženci iných športov či rekreační športovci. Už aj Humenné je na atletickej mape Slovenska,“ uviedol primátor mesta Miloš Meričko.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20220930-hw-ea82af16-2f46-4324-8e8d-fe6df113f1ab

Nový atletický areál parametrami spĺňa požiadavky na organizáciu majstrovstiev Slovenska aj medzinárodných atletických podujatí. Povrch bežeckého oválu tvorí tartanová vrstva s dvojfarebným nástrekom pre zvýraznenie sektorov a bežeckej dráhy, ktorá je uložená na asfaltovom priepustnom podklade. Povrchové vody sa z plochy odvádzajú odvodňovacím žľabom s odoberateľným krytom, odtekajú drenážnym a kanalizačným systémom do nádrže. Elektronická inštalácia pre napojenie časomier a informačných zariadení je uložená v zemi a vyvedená v zásuvkových rozvodniciach umiestnených v rohoch futbalového ihriska, ktoré ostalo zachované v pôvodnej veľkosti, rovnako ako automatický zavlažovací systém.

Výstavba sa začala v septembri 2021 a trvala rok. Na celkovej cene stavby vo výške takmer 970-tisíc eur s DPH sa podieľala samotná cena atletického štadióna vo výške takmer 733-tisíc eur. Vyvolané investície, ako bola výstavba oporného múra, preložky sietí a oplotenia, si vyžiadali viac ako 223-tisíc eur s DPH. Necelých 7 000 eur stál stavebný dozor a 6 600 eur autorský dozor.
30.9.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Bigstock / Video: TA3

Ďalšie články