Slovenská mužská štafeta na 4 x 400 m obsadila v II. rozbehu na halových majstrovstvách sveta v Belehrade 4. miesto v slovenskom rekorde 3:09,79 min. Slováci v konkurencii 13 štafiet obsadili 11. miesto, keď predstihli Rumunov a Ekvádorčanov. Od ôsmej priečky USA ich delilo máličko - len 68 stotín. Bolo to najlepšie slovenské umiestnenie na HMS 2022.
BRATISLAVA 21. marca  - "Pre chalanov to bola obrovská skúsenosť i motivácia. Všetci predviedli výkon na úrovni toho, ako v sezóne behali, možno aj o kúštik lepší,“ komentoval vystúpenie slovenskej štafety kouč Radoslav Ivan, ktorý ju mal na starosti spoločne s Adriánom Pavelkom.

Ešte predtým talentovaná Viktória Forster vo svojej premiére na seniorských MS finišovala v III. semifinále behu na 60 m prekážok ôsma za 8,22 sekundy. Zverenka Kataríny Adlerovej v ŠK ŠOG Nitra a zároveň členka VŠC Dukla vyrovnala svoj tretí najlepší čas v kariére. Devätnásťročná Forster obsadila v konečnom účtovaní 24. miesto zo 43 prekážkarok. Šprintér Ján Volko neobhájil šiestu priečku v behu na 60 m z halových MS 2018. V I. rozbehu na 60 m v Belehrade skončil na 4. mieste v sezónnom maxime 6,66, keď si o dve stotinky zlepšil čas z majstrovstiev SR v bratislavskom Eláne. Ani to však nestačilo na postup do semifinále.
Volko dosiahol v rozbehoch celkovo 25. najlepší výkon, ale keďže dvaja šprintéri postúpili priamo so slabším výkonom, celkovo mu patrí 27. miesto zo 46 štartujúcich. V piatkovom ženskom šprinte na 60 m sa ani jednej z dvojice Sloveniek nepodarilo prešmyknúť z rozbehov do semifinále. Monika Weigertová obsadila v I. rozbehu 7. miesto časom 7,43 a Viktória Forster bola v V. rozbehu piata v druhom najlepšom výkone svojej kariéry 7,35 sekundy. Forster klasifikovali celkovo na 31. mieste zo 47 šprintérok, Monika Weigertová bola 40. Obe mali na seniorských MS premiéru

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
“Musím jednoznačne povedať, že hlavný cieľ - aspoň jedno umiestnenie do 10. miesta - sa nám, žiaľ, nepodarilo splniť. Avšak naše vystúpenie nevidím v čiernych farbách. Fakty sú jasné, konkurencia na šampionáte bola mimoriadne nabitá. Rozbehových 6,66 v Belehrade a zároveň sezónne maximum Jána Volka mu na halových MS 2018 v Birminghame stačilo na víťazstvo v rozbehu a celkovo to bol 10. najlepší čas. Teraz to na semifinále nestačilo a tento výkon bol až dvadsiaty piaty!. Vo Volkovom prípade o sklamaní, ani zlyhaní určite nemožno hovoriť, hoci je jasné, že všetci - rovnako ako aj on s jeho realizačným tímom verili v postup aspoň do semifinále," hodnotil slovenské účinkovanie v Belehrade šéftréner SAZ Martin Pupiš a pre atletika.sk ešte doplnil: "Z pohľadu našej atletiky ma potešili výkony Viktórie Forster. Jej tohtoročné výkony v celej halovej sezóne sú jasná odpoveď všetkým ´pochybovačom´. Viktóriin postup do semifinále na 60 m prekážok neviem ohodnotiť vzhľadom na jej vek a nulové seniorské skúsenosti inak ako výborný. Takisto jej výkon 7,35 v rozbehu na 60 m má vysoký štandard."
21.3.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA / AP / Video: TA3