VIDEO: Míting P-T-S v Šamoríne sľubuje kvalitné výkony, Gudaf Tsegayová sa na 5000 m pokúsi o svetový výkon roka

VIDEO: Míting P-T-S v Šamoríne sľubuje kvalitné výkony, Gudaf Tsegayová sa na 5000 m pokúsi o svetový výkon roka
Už 57. kapitolu vo štvrtok napíše atletický míting P-T-S, ktorý sa od roku 2016 pravidelne koná v Šamoríne. 
BRATISLAVA 8. júna  - Najlepší slovenskí atléti si na tomto podujatí môžu zmerať sily so širšou svetovou špičkou. Jedným z vrcholov mítingu bude pokus Etiópčanky Gudaf Tsegayovej o mimoriadne rýchlu päťtisícku a otázkou nie je, či padne rekord mítingu a najlepší čas dosiahnutý na slovenskom území, ale či halová svetová rekordérka (3:53,09 min) aj halová majsterka sveta 2022 na 1500 m pokorí svetový výkon roka krajanky Ejgayehu Tayeovej (14:12,98 min), teoreticky by sa mohla pokúsiť aj o svetový rekord inej Etiópčanky Letesenbet Gideyovej (14:06,62 min). "S ponukou na rýchlu päťtisícku prišiel Tsegayovej manažment. Došlo k dohode, takže sa máme na čo tešiť. Gudaf je na tom rýchlostne veľmi dobre a v prípade ideálnych podmienok sa pokúsi o niečo výnimočné,“ prezradil riaditeľ šamorínskeho mítingu Vladimír Gubrický.
Súťaže v Šamoríne v komplexe x-bionic sphere sa vo štvrtok začnú už o 15.30 h štafetovým pohárom, od 16.10 h príde na rad národný program mítingu a prvá súťaž hlavného programu sa začne o 17.30 h. Ukončenie podujatia organizátori očakávajú pred 20.00 h. Už v stredu popoludní sa v Trnave koná prvá disciplína mítingu, bude ňou kladivo žien.
Na hladkej stovke žien by sa pod 11-sekundovú hranicu mohla dostať Michelle-Lee Ahyeová z Trinidadu a Tobaga. "Nesústredím sa na konkrétny výkon, ale chcem znova bežať rýchlo. A či zaútočím aj na rekord mítingu 10,98? Hm... Je to možné! Uvidíme, čo sa bude diať," povedala deň pred mítingom. Jej súperkou bude aj Slovenka Viktória Forster. "Neskutočne sa teším po dlhom čase na domáci míting, konečne s divákmi. Verím, že si zasúťažíme v neskutočnej atmosfére. Rada by som pokorila svoje osobné rekordy a skončila čo najlepšie, aby som si zlepšila postavenie v kvalifikáciách na majstrovstvá sveta aj Európy. Dám do toho úplne všetko!" prezradila. Forster sa v Šamoríne predstaví aj na 100 m prekážok. Chýbať budú elitní slovenskí šprintéri Ján Volko a Emma Zapletalová, obaja pre zranenia.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.ta3.com/embed/20220608-hw-119c9909-8325-478c-a198-8fb0419cba8b

V oštepe mužov bude favoritom na prvenstvo aktuálny líder svetových tabuliek s výkonom 93,07 m Anderson Peters z karibskej Grenady. "Šamorín som si obľúbil, vlani som tu približne mesiac trénoval a vyhral som aj péteesku. Teším sa, že v tomto roku som konečne prekonal 90 metrov a takýto výkon by som bral aj na P-T-S. Budem však spokojný aj vtedy, ak aspoň trikrát hodím nad 85 metrov,“ poznamenal.

Zaujímavosťou programu mítingu je aj návrat žrde mužov, v ktorej v minulosti na tomto podujatí žiaril Ukrajinec Sergej Bubka. "Mnohí ľudia si péteesku spájajú práve so skokom o žrdi a legendárnym Bubkom. Preto sme sa rozhodli, že ju znova zaradíme do programu,“ prezradil Gubrický.
8.6.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: Slovenský atletický zväz / Pavol Uhrin / Ján Luky / Video: TA3

Ďalšie články