Na ME v Mníchove sa kvalifikoval napokon aj štvorstovkár Šimon Bujna

Na ME v Mníchove sa kvalifikoval napokon aj štvorstovkár Šimon Bujna
Na blížiacich sa 25. majstrovstvách Európy v atletike v Mníchove (15. – 21. 8.) sa napokon v individuálnej disciplíne predstaví aj člen Top Athletics, štvorstovkár Šimon Bujna z banskobystrickej Dukly.
Po uzavretí kvalifikačného procesu patrila zverencovi kouča Radoslava Ivana pôvodne 39. pozícia, avšak po odhlásení sa niekoľkých atlétov sa aj on napokon dostal medzi 36 šprintérov, ktorí budú štartovať v rozbehoch na 400 m na Olympijskom štadióne v Mníchove.

„Potešilo ma, že som sa napokon do tridsaťšestky štvorstovkárov dostal a okrem štafety budem mať možnosť štartovať v Mníchove aj v individuálnej disciplíne," povedal pre behame.sk Šimon Bujna.
Bujna bude štartovať na svojich druhých ME, pred štyrmi rokmi v Berlíne súťažil v šprintoch na 100 a 200 m, v oboch sa jeho púť skončila v rozbehoch. V Mníchove okrem hladkej štvorstovky s najväčšou pravdepodobnosťou pobeží aj v štafete mužov na 4 x 400 m.


„Z toho, že sa Šimon nakoniec posunul na postupové miesto, máme obaja veľkú radosť. Získali sme takto možnosť napraviť si v Mníchove chuť dobrým výkonom z doterajšej sezóny, ktorú považujem zatiaľ za menej vydarenú," doplnil Bujnov tréner Radovin Ivan.

Top Athletics bude mať na ME 2022 okrem iných dovedna šesť slovenských atlétov, z mužov okrem Bujnu aj Jána Volka (100 m, 200 m) a Martina Kučeru (400 m prek.), zo žien Viktóriu Forster (100 m, 100 m prek.), Emmu Zapletalovú (400 m prek.) a Danielu Ledeckú (400 m prek.).

Slovenskú nomináciu ešte musí schváliť výkonný výbor SAZ.
1.8.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: GB   /    Foto: SITA

Ďalšie články