Ledecká pri premiére na MS nedokončila svoj rozbeh po boku hviezdnej Bolovej

Ledecká pri premiére na MS nedokončila svoj rozbeh po boku hviezdnej Bolovej
Daniele Ledeckej by stačil na postup do semifinále aj horší čas, ako je jej tohtosezónne maximum.
BRATISLAVA 20. júla - Slovenská prekážkárka Daniela Ledecká nemá za sebou vydarenú premiéru na majstrovstvách sveta v atletike. Na šampionáte v americkom Eugene jej nevyšiel utorkový rozbeh na 400 m prekážok, ktorý ani nedokončila. "Rozbehnuté som to mala dobre a rozumne. Žiaľ, za šiestou prekážkou sa mi zvrtol členok a úplne ma to vyhodilo z rytmu, vybehla som do vonkajšej dráhy. Veľmi ma mrzí to, čo sa stalo. O to viac, keď viem, aký čas stačil na postup do semifinále," povedala sklamaná Slovenka pre web (SAZ).Ledecká potrebovala na postup do semifinále zabehnúť aspoň za 56,09 s, čo je osem stotín sekundy za jej sezónnym maximom. V treťom rozbehu s ňou bola aj hviezdna Holanďanka Femke Bolová, ktorá triumfovala s časom 53,90 s. "Máme ešte majstrovstvá Európy a dúfam, že sa mi tam toto už nestane. Budem sa o to snažiť. A beriem si z toho aj ponaučenie, že si skrátka musím bežať to svoje a nebrať ohľad na iné pretekárky," dodala úradujúca majsterka Slovenska na 400 m prekážok ku svojmu krátkemu účinkovaniu v Eugene.

"Celú sezónu išla takmer bez chyby ako stroj, aby sa jej splnil sen štartu na MS v Oregone, kde súťažila pred ôsmimi rokmi na MS juniorov. Bohužiaľ, práve tu nemala svoj deň a rozbeh nedobehla. Na postup do semifinále navyše stačil čas, aký už má zabehnutý. Musíme sa ďalej sústrediť na druhý vrchol, a teda na majstrovstvá Európy v Mníchove," zhodnotila výkon svojej zverenkyne sklamaná trénerka Katarína Adlerová.

Šéftrénerovi SAZ Martinovi Pupišovi sa nepáčilo, že Ledecká aspoň nedokončila preteky, aj keď s veľkou stratou: "Je to smola, ale na druhej strane aj vec, ktorá sa v športe stáva, obzvlášť pri prekážkach. Čo jej však musím vyčítať, je to, že nedobehla do cieľa. Skrátka každý, kto má dvojkríž na hrudi, musí vedieť, že na MS treba dobehnúť do cieľa, aj keby sa stalo čokoľvek. To, že nedobehla, je absolútne sklamanie pre všetkých, najviac však pre ňu."
20.7.2022   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články