Jamajská legenda Fraserová-Pryceová sa kvalifikovala na deviate MS, Thompson šiesty najrýchlejší v histórii

Jamajská legenda Fraserová-Pryceová sa kvalifikovala na deviate MS, Thompson šiesty najrýchlejší v histórii
Trojnásobná olympijská víťazka a desaťnásobná majsterka sveta Shelly-Ann Fraserová-Pryceová si v piatok na jamajskom národnom atletickom šampionáte vybojovala účasť už na svojich deviatych majstrovstvách sveta.
KINGSTON 28. júna - V behu na 100 m skončila tretia časom 10,91 s a zabezpečila si miestenku na šampionát v Tokiu.

Víťazkou sa stala Tina Claytonová v osobnom rekorde 10,81 s, druhá skončila úradujúca majsterka sveta na 200 m Shericka Jacksonová (10,88). Tia Claytonová, dvojička Tiny, bola najrýchlejšia v semifinále, no vo finále sa zranila. 
Fraserová-Pryceová získala prvú medailu na MS už v roku 2007 v Osake v štafete 4x100 m, odvtedy má na konte desať titulov, z toho päť na 100 m. „Je to dlhá cesta, ale nie je to len o nominácii, ale aj o oslave tejto cesty. Dúfam, že zanechám inšpiratívny odkaz pre každé dievča s veľkým snom,“ povedala po finále.

V mužskom finále zažiaril Kishane Thompson, ktorý vyhral časom 9,75 s (vietor +0,8 m/s) a stal sa šiestym najrýchlejším šprintérom histórie. Rýchlejšie v minulosti bežali len Justin Gatlin (9,74), Asafa Powell (9,72), Yohan Blake (9,69) Tyson Gay (9,69) a rekordér Usain Bolt (9,58). Druhý na jamajskom národnom šampionáte skončil Oblique Seville (9,83), tretí bol Ackeem Blake (9,88).

28.6.2025   /   Dráhové behy   /   Autor: © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SITA/AP

Ďalšie články