Gabriela Gajanová sa chce na P-T-S pobiť o víťazstvo

Gabriela Gajanová sa chce na P-T-S pobiť o víťazstvo
Už v piatok podvečer bude Banská Bystrica hostiť prestížny míting P-T-S. Na jeho 59. ročníku budú mať slovenskí reprezentanti aj zahraniční účastníci jednu z posledných šancí splniť limity na júnové majstrovstvá Európy v Ríme, prípadnými kvalitnými výkonmi sa tiež môžu posunúť nahor v kvalifikačných rebríčkoch pre ME či olympijské hry.
Pod Urpínom sa predstaví aj Gabriela Gajanová, ktorá má v úvode sezónu výbornú formu. V nedeľu na Diamantovej lige v marockom Marrákeši finišovala na 800 m štvrtá časom 2:00,30 min. "Našťastie nemusím naháňať žiadne limity ani renkingy, ktoré by mi zväzovali nohy. Do pretekov môžem teda ísť s ľahkosťou, čo je pre mňa dôležité," poznamenala. 

V Banskej Bystrici budú jej súperky aj kolegyne z tréningovej skupiny Louisa Heyera - Švédka Lovisa Lindhová či Švajčiarka Valentina Rosamiliová zo Švajčiarska. "Dievčatá dobre poznám. V štartovke je viacero takých, čo by chceli vyhrať, ale ja som tiež jedna z nich a o víťazstvo sa pobijem,“ dodala odhodlane Gajanová.
Národný program mítingu sa na Štiavničkách začne o 15.10 h, hlavný program od 16.25 h. Organizátori ponúkli možnosť kúpiť si vstupenky aj priamo na mieste. "Banská Bystrica je špecifická v tom, že aj na futbalové zápasy si diváci zvyknú kupovať lístky až na mieste. Preto sme aj my vytvorili túto možnosť,“ informoval prezident SAZ a predseda organizačného výboru podujatia Peter Korčok a dodal: "Tešíme sa súboje nielen s medzinárodnou kvalitou, ale aj s účasťou našich športovcov.“
24.5.2024   /   Dráhové behy   /   Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.   /    Foto: SAZ/Ján Luky

Ďalšie články