Čo beh, to rekord. Peter Dávid prekonal aj juniorský slovenský rekord na 110 m prekážok

Čo beh, to rekord. Peter Dávid prekonal aj juniorský slovenský rekord na 110 m prekážok
Dorastenec Peter Dávid zabehol juniorský rekord aj limit do Jeruzalema.
Peter Dávid pokračuje v úvode letnej sezóny vo svojej spanilej jazde. Po troch štartoch, ktoré vždy znamenali nový slovenský rekord v kategórii dorastu, si vyskúšal aj juniorské prekážky a hneď z toho bolo ďalšie národné historické maximum. Stále iba 17-ročný atlét vo svojej premiére na 110 m prekážok vysokých 99,1 cm časom 13,74 o 14 stotín prekonal výkon Mateja Balucha z 22. júna 2019 v Bratislave. Pomohol mu k tomu aj ideálny vietor +1,9 m/s. Tento čas ho zároveň posúva na augustové ME do 20 rokov v Jeruzaleme, limit je 14,20. Na stotinu rovnaký výkon 13,74 mu v Martine namerali aj v II. sérii, ale s neregulárnou podporou vetra (+2,7 m/s).
„Pôvodný plán boli dorastenecké prekážky, ale bol jediný prihlásený, preto sme ho presunuli na juniorské, kde mal dvoch súperov. V tomto smere ma mrzí nízky počet štartujúcich na mítingu. Rozhodli sme sa asi tri dni pred pretekmi, vyskúšal si jeden tréning, pár nábehov. Po tom tréningu by ma vôbec neprekvapilo, keby bol bežal rovnako rýchlo ako na dorasteneckých prekážkach, pretože aj juniorské mu sedia. Takto to asi malo byť, veľmi sa teším. V lete nás čaká rovnaká kombinácia ako minulý rok s EYOF a majstrovstvami Európy, ale verím, že so šťastnejším koncom,“ zaželal si tréner Michal Škvarka.

Na dorasteneckých prekážkach sa už Dávid dostal na úroveň 13,55, dosiahol ju len minulú nedeľu v 1. kole TESCO dorasteneckej ligy v Dubnici nad Váhom.
21.5.2023   /   Dráhové behy   /   Autor: www.atletika.sk   /    Foto: Anna Viktória Hudecová

Ďalšie články