Na medzinárodný maratón Emila Zátopka príde aj Wilson Kipketer a Agnes Ngetichová

Fotogaléria z piateho ročníka Brose Night Run Prievidza s certifikárom World Athletics Label.
Tento týždeň

Piaty ročník Brose Night Run vyhral v traťovom rekorde Keňan Mwangi, Ďurec si vybojoval premiérový titul majstra SR

Peter Ďurec z banskobystrickej Dukly si na 5. ročníku Brose Night Run v Prievidzi vybojoval premiérový titul majstra SR v cestnom behu na 10 km, celkovo bol už jeho devätnásty.

Ďurec na rýchlej trati v Prievidzi zabojuje o svoj premiérový titul majstra SR na 10 km

Ďalší z domácich bežeckých šampionátov mimo oválu sa uskutoční v sobotu 14. septembra na rýchlej trati v Prievidzi, kde sa v rámci 5. ročníka Brose Night Run „pobije“ slovenská elita o tituly v cestnom behu na 10 km.

Do štartu MMM ostáva necelý mesiac, prihlásených je 16 659 bežcov zo 64 krajín

Jubilujúci maratón, ako ďalší z výnimočných míľnikov športového a spoločenského diania na Slovensku, bude rámcovaný programom plným podujatí a aktivít.
10.9.2024

Tohtoročný Brose Night Run Prievidza bude v znamení ekológie. Vyrobil jedinečné medaily

Organizátori večerného behu Prievidzou si pripravili sériu udržateľných opatrení. Inšpirovali sa aj od londýnskeho maratónu.
9.9.2024

Birell Grand Prix Praha rozžiaril mesto úžasnými výkonmi, Keňan Kitiyo získal zlato

Horúce počasie (27 °C) a napínavá atmosféra boli hlavnou charakteristikou pretekov nočného behu v Prahe (10,1 km/Garmin).
8.9.2024

Gajanová v Zürichu nezabehla čas pod dve minúty, na 800 m skončila na 10. mieste

Slovenská reprezentantka v atletike Gabriela Gajanová obsadila vo štvrtok na mítingu Diamantovej ligy vo švajčiarskom Zürichu v behu na 800 m 10. priečku.
7.9.2024

Birell Grand Prix Praha: Podarí sa prelomiť hranicu 27 minút? Preteky budú vysielané aj na webe World Athletics

Tohtoročné preteky budú mať hviezdnu zostavu elitných bežcov a bežkýň z celého sveta. Mužské štartové pole má šesť bežcov, ktorí majú osobné maximum okolo 27 minút, z toho traja túto hranicu pokorili. V ženách je favoritkou Diana Chepkorir, ktorá má...
6.9.2024

Exhibičný stovkársky súboj medzi dvomi svetovými rekordérmi zvládol lepšie Duplantis

Očakávaný súboj najlepšieho skokana o žrdi v histórii Armanda Duplantisa a svetového rekordéra v behu na 400 m prekážok Karstena Warholma v stovke skončil triumfom Švéda, ktorý dosiahol čas 10,37 sekundy.
5.9.2024

CAS odňal Ruske Tomašovovej striebro z OH 2012, Hrivnák Klocová sa v behu na 1500 metrov posunula na 4. priečku

Ruská bežkyňa na 1500 metrov Tatiana Tomašovová dostala v stredu od Športového arbitrážneho súdu (CAS) v Lausanne 10-ročný zákaz činnosti za doping.