Už túto sobotu zaplnia kúpeľnú kolonádu v Karlových Varoch tisíce bežcov

Už túto sobotu zaplnia kúpeľnú kolonádu v Karlových Varoch tisíce bežcov
Mattoni Karlovy Vary Running Festival 2024 prinesie okrem tradičného polmaratónu aj nový beh na 10 km, ktorý odštartuje už o 14 hodine.
Za desať ročníkov sa Karlovými Varmi prebehlo už 48 000 bežcov. Nové poňatie akcie by malo priviesť ešte viac nových možností pre pretekárov. Aj v roku 2024 čaká na bežcov certifikovaná trasa so známkou kvality Svetovej atletiky a piatimi hviezdičkami od Európskej atletiky, ktorá vedie po slávnej kúpeľnej kolonáde, okolo svetoznámych hotelov Thermal a Pupp, aj ďalších zaujímavých miest, vďaka ktorým patria Karlove Vary právom na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Do Karlových Varov tak aj vďaka tomu opäť zavíta množstvo cudzincov, ktorí sú vítanými turistami. Tento fakt na tlačovej konferencii potvrdil aj hajtman Karlovarského kraja Petr Kulhánek, ktorý s prezidentom organizačného výboru RunCzech stál aj pri historicky prvom ročníku. ,,Na preteky každoročne príde veľa vášnivých bežcov so svojimi rodinami. My už ale vieme, že sa do Karlových Varov tiež radi vracajú aj mimo polmaratónu. Prínos z akcie je obrovský," povedal Petr Kulhánek. ,,Karlove Vary jednoducho lákajú bežcov svojou nevšednou trasou a krásnou kolonádou," dodáva Martin Dušek, námestník primátorky.
,,O rozšírení polmaratónu o ďalšiu dištanciu sme uvažovali už nejaký čas. Tento rok dostanú možnosť naozaj všetci, aby si mohli užiť športový deň plný aktivít. Pri hoteli Thermal bude stáť partnerské mestečko, kde očakávame vyše 20 stánkov športových klubov a partnerov," doplnil Carlo Capalbo, prezident organizačného výboru. Rodiny s deťmi sa môžu zúčastniť rodinného či detského behu.

Tento rok sa usporiadateľom spoločne s titulárnym partnerom Mattoni podarilo dohodnúť aj bežecký súboj dvoch najväčších športových klubov v Karlových Varoch - VK ČEZ Karlovarsko a HC Energie Karlovy Vary. ,,Ja bežím prvýkrát, bohužiaľ polmaratón," s úsmevom na perách hovorí kapitán HC Energie Karlovy Vary Jiří Černoch. ,,Ale máme aj štafetu, kde bežia moji spoluhráči. Vďaka tréningu som spoznal ďalšie krásy mesta, prečistil som si hlavu a oddýchol si od hokeja, už sa teším," doplnil svoje pocity Jiří Černoch. Ďalšími účastníkmi za hokejový klub sú aj juniori a dorastenci, rovnako ako členovia realizačného tímu. 
Podobne to majú aj volejbalisti - na štart sa postaví štafeta vedená kapitánom Radkom Balážom. ,,Teším sa veľmi, ale neviem, čo od toho očakávať, my vo volejbale beháme len krátke trate. Nikdy som nebežal žiadny polmaratón ani štafetu," komentoval svoju účasť Baláž.

Titulárnym partnerom polmaratónu je Mattoni, ktorá prináša pitný režim pretekárom vo Varoch už 11. rokov. ,,Karlovarsko je domovom našej minerálnej vody a robíme všetko pre to, aby sme ho podporovali. Sme hrdí, že sem môžeme spoločne s RunCzech prinášať nielen jedinečnú atmosféru bežeckých pretekov, ale aj zdravú motiváciu k pohybu," dodala hovorkyňa Mattoni Lutfia Volfová. Minerálna voda je vďaka vyváženému pomeru vápnika, horčíka a draslíka tou najlepšou voľbou nielen pre každý deň, ale aj pre prirodzenú hydratáciu a doplnenie minerálov pred, pri aj po športovom výkone. Preto je s behom neodmysliteľne spätá už niekoľko rokov.
14.5.2024   /   Cestné behy   /   Autor: meno priezvisko   /    Foto: Runczech

Ďalšie články